Strona główna / Na czasie / Vivitek D862 projektor dla biznesu
poniedziałek 14 listopad 2011 | Robert Kamiński
Vivitek D862 projektor dla biznesu
Vivitek zaprezentował nowy model projektora przeznaczonego dla sektora biznesowego i edukacyjnego. Model D862 ma podstawową rozdzielczość XGA (1.024 x 768), jasność 3.000 ANSI lumenów oraz komplet najczęściej spotykanych gniazd komunikacyjnych (w tym dwa wejścia HDMI).
Tagi: projektor, vivitek,

Vivitek D862 to najnowszy model projektora z rodziny urządzeń wielozadaniowych. Charakteryzuje się jasnością 3.000 ANSI lumenów, kontrastem 2.500:1 oraz rozdzielczością podstawową XGA (1.024 x 768 pikseli). Projektor może współpracować z urządzeniami zewnętrznymi w rozdzielczościach do UXGA (1.600 x 1.200 pikseli). Jest w pełni kompatybilny ze standardem HDTV – 1080i oraz systemami TV – NTSC, PAL oraz SECAM. Użytkownik może wybrać ustawienie wyświetlania obrazu w formatach: 4:3 lub 16:9 lub 16:10. Obraz wyświetlany jest na ekranie w wielkości (mierzonej po przekątnej) od 25.6” do 308”. Vivitek D862 jest bardzo cichy - ma bardzo niski poziom szumu wentylatora – 32dB (standardowy tryb pracy)/ 35 dB (tryb zwiększonej wydajności).

Atrakcyjne wzornictwo

Projektor został zaprojektowany ze szczególną dbałością o wygląd. Obudowa w śnieżnobiałym kolo- rze w połączeniu z elegancką linią wzorniczą, nadaje urządzeniu oryginalny styl i wygląd pasujący dobrze jednocześnie do sali konferencyjnej, biura oraz domu. Vivitek D862 korzysta z technologii BrilliantColor, która pozwala na wyświetlanie obrazu o podwyższonej jasności z dużą głębią kolorów. Co więcej, czas pracy lampy to 6.000 godzin w trybie normalnej eksploatacji lub 4.500 w trybie zwiększonej wydajności (tryb Boost). Urządzenie ma wbudowany głośnik o mocy 10W.

Do zadań specjalnych

Nowe projektory Vivitek są praktycznie bezobsługowe – dzięki zamkniętej budowie modułu optycznego, są odporne na kurz - wyeliminowano w nich wymienne filtry powietrza co znacznie obniża koszty serwisowania i upraszcza eksploatację. Nowoczesny rodzaj lamp zastosowanych w tych projektorach pozwala na spełnienie obecnych wymagań ekologicznych – zużycie energii w trybie czuwania wynosi około 0.5W. Niewielki jest też maksymalny pobór mocy przy pracy projektora – 260W w zwiększonej wydajności i 230W w trybie standardowym.

Wszystkie projektory Vivitek projektowane są ze szczególną dbałością o środowisko. Przejawia się to m.in. w następujących rozwiązaniach:

  • Do montażu wszystkich podzespołów używane jest spoiwo bezołowiowe
  • Elementy optyczne wykonane są z najwyższej jakości szkła bezołowiowego (LFG)
  • Opakowania kartonowe i instrukcje obsługi powstają wyłącznie z papieru pochodzącego z recyklingu
  • Projektory Vivitek w trybie czuwania (Stand-by) pobierają poniżej 1W
  • Zastosowanie zasilaczy o wysokiej sprawności pozwoliło dodatkowo ograniczyć pobór energii elektrycznej podczas pracy

Cena, gwarancja i dostępność

Model dostępny jest w sieci handlowej ViDiS w sugerowanej cenie detalicznej (z VAT) – 3.299 PLN. Gwarancja: 3 lata na projektor, 1 rok/1.000h na lampę. W przypadku zakupu przez jednostki edukacyjne gwarancja wynosi 3 lata na projektor, 3 lata/2.000h na lampę

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej