Strona główna / Na czasie / Polski debiut biografii Jobsa
środa 16 listopad 2011 | Kamil Kozłowski
Polski debiut biografii Jobsa
Autoryzowana biografia Steve'a Jobsa pojawi się 17 listopada 2011 na polskim rynku. Ten światowy bestseller zadebiutuje równocześnie w wersji drukowanej oraz audio. Książka autorstwa Waltera Isaacsona jest czytana przez Jarosława Łukomskiego.

Książka powstała na życzenie samego Jobsa, który chciał, „żeby poznały go jego dzieci”. Zawiera wywiady z ponad 100 osobami, m.in. z współpracownikami twórcy Apple, jego wrogami, konkurentami, rodziną, przyjaciółmi i zwolnionymi z firmy pracownikami. To poruszająca książka o Jobsie sierocie, garażowym konstruktorze, innowatorze i wizjonerze. To w końcu niesamowita historia jednej z najbardziej innowacyjnych firm.

Jak twierdzi autor, Walter Isaacson, Jobs nie ingerował w jej treść, choć miał jedno życzenie – chciał by okładka była wyjątkowa. Pierwotnie światową premierę planowano na wiosnę 2012, jednak po śmierci Jobsa, 5 października, zdecydowano o przyspieszeniu publikacji. Książka pojawiła się na rynku 24 października. Jeszcze przed zagraniczną premierą była w czołówce listy bestsellerów takich internetowych księgarni jak na przykład Amazon. W zaledwie sześć dni sprzedała się w ponad 380 tys. egzemplarzy.

W Polsce książka debiutuje 17 listopada i co ważne, oprócz wersji drukowanej, pojawi się audiobook wyprodukowany przez Audiotekę. – to dwadzieścia pięć godzin historii innowacji w interpretacji Jarosława Łukomskiego.

Wydanie tak inspirującej książki to także doskonała okazja do dyskusji na temat sposobów krzewienia innowacyjności w Polsce i tego czy mamy szansę wychować następcę Steve’a Jobsa. Debatę poprowadzi Artur Kurasiński (AK74.pl). Debata odbędzie się w dniu debiutu audiobooka 17 listopada w ramach spotkań Aula Polska o godz.19.00 na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej przy ul. Św. A. Boboli 8. Bezpośrednią relację będzie można obejrzeć na żywo m.in. na stronie http://audioteka.pl.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej