sobota 19 listopad 2011 | erka

CloudServer – teraz sam dopasujesz ustawienia serwera do swoich potrzeb

Cal.pl, dostawca usług internetowych, udostępnia nowe oprogramowanie do konfiguracji serwerów. Teraz użytkownicy będą mogli samodzielnie dopasowywać parametry do własnych potrzeb, a tym samym cieszyć się niezawodnością i wydajnością usług przy precyzyjnie zoptymalizowanej cenie.

Firmy, prowadząc własną działalność, uzależnione są od całodobowej dostępności systemów i aplikacji. Odpowiednie skonfigurowanie serwera i dostosowanie go do indywidualnych potrzeb – od prostego serwera plików i wydruków po niezawodny serwer aplikacji – z pewnością przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy.

Serwer w chmurze

Cal.pl rozszerza możliwości usług hostingowych, oddając do rąk użytkowników innowacyjne narzędzie - CloudServer. Dzięki niemu pojawia się możliwość dostosowania serwera do wymagań aplikacji oraz płacenia tylko za to, z czego dany użytkownik korzysta. Każdy CloudServer wyposażony jest we własne środowisko dedykowane z pełnym dostępem root. Dowolna konfiguracja liczby procesorów, powierzchni dyskowej, pamięci RAM oraz nieograniczony transfer danych – to tylko niektóre atuty rozwiązania CloudServer.

„Bardzo często współdzielony hosting nie spełnia oczekiwań różnych klientów. Użytkownicy oczekują szybkiego działania stron WWW oraz kompleksowej administracji serwerem. Pod tym względem CloudServer zapewnia im wygodne rozwiązania, oferując zasoby, które potrafią sprostać wymaganiom często odwiedzanych serwisów lub też zasobożernych aplikacji. Z punktu widzenia administracyjnego oprogramowanie CloudServer zachowuje się dokładnie tak samo jak zwykły serwer dedykowany. Komunikacja z maszyną odbywa się poprzez SSH, serwer użytkownika posiada natomiast niezależny system operacyjny” – mówi Michał Trziszka, CEO Cal.pl.

Oszacowanie długoterminowego zapotrzebowania na zasoby IT jest praktycznie niemożliwe. Dzięki oprogramowaniu CloudServer istnieje możliwość wybrania małego serwera na początek, a kiedy zajdzie potrzeba, za pomocą kilku kliknięć zmienienie jego konfiguracji. „Dodanie 16 GB RAM czy dołożenie 1 TB przestrzeni dyskowej jest naprawdę proste. Upgrade trwa kilka sekund i jest w pełni automatyczny. Co więcej – w dowolnym momencie użytkownik może zrezygnować z dodatkowych zasobów, obniżając tym samym koszty utrzymania serwera” – dodaje Michał Trziszka.

Dodatkowe informacje na temat nowej usługi znajdują się na stronie: http://www.cal.pl/cloud.