Strona główna / Na czasie / Sprostowanie
wtorek 22 listopad 2011 | Cezary Tchorek-Helm
Sprostowanie
W informacji dotyczącej oferty 1&1 w artykule z 18.11.11 pt:, „Kto dostarcza najbezpieczniejszy hosting?” wkradła się nieścisłość. We fragmencie dotyczącym kopii zapasowych, zamieszczono informację, że „1&1 nie udostępnia opcji automatycznego backupu pozostawiając wykonywanie kopii zapasowej w gestii klienta”.
Tagi: 1&1, hosting, domena,

Tymczasem, 1&1 posiada codzienny backup (dane odtwarzane są automatycznie w przypadku awarii). Dane klientów 1&1 są, więc bezpieczne i przechowywane w dwóch niezależnych źródłach. Dodatkowo są to tzw. backupy przyrostowe wykonywane dwa razy dziennie. 1&1 oferuje także firmom technologię podwójnego zabezpieczenia opartego na redundancji rozproszonej geograficznie. Taka złożona redundancja, zlokalizowana w różnych miejscach, gwarantuje 99, 99% nieprzerwanej pracy serwera. W ramach zabezpieczenia, niemal w czasie rzeczywistym, tworzone są wirtualnie kopie lustrzane wszystkich danych i procesów.  1&1 stosuje systemy klastrowe, które tworzą redundancję rozmieszczoną w różnych miejscach. Jeżeli w jednym z tych miejsc wystąpi nieoczekiwany problem, na przykład przerwa w dostawie energii czy awaria serwera, wszystkie operacje zostaną automatycznie przejęte przez drugie centrum danych.

  • 1&1 stosuje rozwiązania technologiczne i organizacyjne spełniające wymagania Ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku oraz związanych z nią  aktów wykonawczych. 

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej