Strona główna / Na czasie / Pożegnanie z kopiami zapasowymi?
sobota 26 listopad 2011 | Robert Kamiński / Trend Micro
Pożegnanie z kopiami zapasowymi?
Bez względu na rodzaj i format pliku, bez względu na typ urządzenia – SafeSync pozwoli na pożegnanie się z kopiami zapasowymi.

SafeSync 5.0 to rozwiązanie, które zapewnia efektywny i bezpieczny sposób przechowywania, udostępniania, synchronizowania i zabezpieczania każdego aspektu cyfrowego życia.

SafeSync wychodzi poza prostą funkcję robienia kopii zapasowej online. Gwarantuje użytkownikowi, że bez względu na to gdzie i za pomocą jakiego urządzenia (laptop, desktop, Mac, smartfon, tablet) łączy się z siecią, może zawsze otwierać i aktualizować swoje pliki – i to przy poziomie zabezpieczeń niespotykanym w żadnym innym rozwiązaniu tego typu.

Filip Demianiuk, Regional Technical Manager International Markets North w firmie Trend Micro, komentuje: „Cyfrowa codzienność, w której żyją konsumenci, wymaga wysokiego poziomu synchronizacji i ochrony danych, które – mówiąc szczerze – nie mogą być zapewnione przez proste rozwiązania oparte na kopiach zapasowych, z których korzystano do tej pory. Wiemy, że większość naszych klientów posiada więcej niż jedno urządzenie z dostępem do sieci, a wielu traktuje swoje smartfony i tablety jako przedłużenie komputera. Dlatego tak ważne jest to, że SafeSync odchodzi od koncepcji robienia kopii zapasowych - dane są bowiem umieszczane w chmurze, zawsze dostępne i bezpieczne. Możemy na przykład zsynchronizować pliki z naszego komputera, smartfonu lub iPada i obejrzeć je potem przy pomocy jakiegokolwiek urządzenia z dostępem do sieci, całkowicie bezpiecznie”.

Rewolucyjne funkcje, zalety i usprawnienia

  • Dedykowane europejskie centrum danych; szyfrowanie od końca-do końca – W przeciwieństwie do innych firm, Trend Micro przechowuje teraz wszystkie pliki z SafeSync w Europie i nigdzie indziej. Firma wykorzystuje dedykowane centrum danych,  obsługiwane, konserwowane i będące własnością Trend Micro - oficjalne otwarcie data center miało miejsce dziś. Pliki są zatem pod pełną ochroną obowiązujących w Europie rygorystycznych przepisów o bezpieczeństwie danych. Skupienie na bezpieczeństwie danych użytkowników jest też widoczne w dostępnej w standardzie funkcji szyfrowania od końca-do końca. Oznacza to, że dane są bezpieczne zarówno podczas transmisji, jak i przechowywania w centrum danych.
  • Synchronizacja i Ochrona – Automatyczna, natychmiastowa i nieprzerwana synchronizacja wszystkich potrzebnych danych pomiędzy urządzeniami osobistymi odbywająca się za pośrednictwem chmury. Nawet jeśli urządzenie użytkownika zostanie zgubione, skradzione lub uszkodzone, wszystkie dane pozostaną bezpieczne w chmurze – z możliwością uzyskania dostępu do nich za pomocą któregoś z pozostałych urządzeń.
  • Przechowywanie i Zarządzanie – Każdy z użytkowników otrzymuje osobistą przestrzeń do przechowywania danych wraz z konsolą online do zarządzania plikami za pośrednictwem dowolnego interfejsu z dostępem do internetu. Muzyka, zdjęcia, filmy i inne cenne fragmenty życia są dostępne na wyciągnięcie ręki - łatwo jest także nimi zarządzać.
  • Udostępnianie – Bezpieczne, natychmiastowe udostępnianie plików osobom trzecim. Wrzucanie najnowszych zdjęć na Facebooka czy udostępnianie filmu na Tweeterze to nie tylko nasz styl życia, lecz również wbudowana funkcja SafeSync.
  • Dostęp zawsze i wszędzie – Bez względu na to, gdzie użytkownik się łączy, mas dostęp do swoich plików za pośrednictwem dowolnego urządzenia z dostępem do sieci - kiedy tylko chce.
  • Zaprojektowany od nowa, łatwiejszy w użyciu interfejs – Interfejs SafeSync został całkowicie zmieniony, by ułatwić korzystanie z rozwiązania zarówno nowym, jak i doświadczonym użytkownikom. SafeSync 5.0 pozwala na przeciąganie i upuszczanie plików do folderu SafeSync, natychmiastowo synchronizując je z chmurą i wszystkimi pozostałymi urządzeniami.
  • Muzyka Gratis – Aby zademonstrować ogromne możliwości,  bezpieczeństwo i funkcje oferowane przez SafeSync umożliwiające zarządzanie cyfrowymi skarbami, Trend Micro połączyło siły z eMusic. Firma oferuje próbną subskrypcję z pulą kredytów muzycznych wartą 21 funtów (24.50 euro). Więcej szczegółów można uzyskać pisząc na adres trend@emusic.com

Ceny i dostępność:

Nowi klienci mogą nabyć SafeSync 5.0 już dziś na tej stronie, a aktualni użytkownicy będą otrzymywać automatyczne aktualizacje produktu począwszy od końca listopada.

  • 20GB – 5.00 Euro (1 rok) lub 29.95 Euro miesięcznie
  • 50GB – 7.00 Euro (1 rok) lub 69.95 Euro miesięcznie
  • 100GB – 11.00 Euro (1 rok) lub 110.00 Euro miesięcznie

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej