Strona główna / Na czasie / Adapter telewizyjny D-LINK MAINSTAGE
wtorek 13 grudzień 2011 | Robert Kamiński
Adapter telewizyjny D-LINK MAINSTAGE
Firma D-Link, wprowadza na rynek adapter telewizyjny DHD-131 MainStage, przystosowany do obsługi technologii Intel® Wireless Display (WiDi).
Tagi: d-link, apapter, tv, intel, widi,

Adapter umożliwia bezprzewodowe, strumieniowe przesyłanie multimedialnych treści z komputera do telewizora lub projektora znajdującego się w zasięgu maksymalnie dziesięciu metrów. Treści te są wyświetlane w jakości HD i towarzyszy im cyfrowy dźwięk w trybie surround (5.1), przesyłany przez port HDMI. Jeśli nie jest dostępny telewizor w standardzie HDMI, wtyczka optyczna (S/PDIF) w adapterze MainStage™ umożliwia bezstratne odtwarzanie dźwięku za pośrednictwem domowego systemu audio. Istnieje również możliwość przesyłania obrazów za pośrednictwem kabla AV.

Urządzenie DHD-131 to rozwiązanie dla wszystkich, którzy lubią relaksować się w fotelu i oglądać filmy wideo w jakości HD. Bezprzewodowe, strumieniowe przesyłanie obrazu przy użyciu technologii WiDi, dla której nawet ściany nie są przeszkodą, może znaleźć także profesjonalne zastosowania. Tę technologię można na przykład użyć do zarządzania obrazami wyświetlanymi na wystawach lub do prowadzenia prezentacji.

Adapter telewizyjny MainStage™ z technologią Intel® Wireless Display

Adapter umożliwia korzystanie z Internetu, wysyłanie poczty elektronicznej oraz oglądanie filmów w serwisie YouTube przy użyciu telewizora. DHD-131 MainStage™ przesyła sygnał wideo i audio za pośrednictwem sieci Wi-Fi z notebooka do telewizora lub projektora. Jedynym wymaganiem jest obsługa technologii Intel® WiDi przez notebook. Dzięki zastosowaniu pełnej rozdzielczości HD (1080p) obraz jest wyświetlany w doskonałej jakości. Przy użyciu adaptera MainStage™ można bezproblemowo korzystać jednocześnie z wielu różnych programów. Niezależnie od tego, czy użytkownik pragnie słuchać muzyki, oglądać filmy, czytać pocztę elektroniczną na komputerze lub czatować, urządzenie zapewnia wyjątkowe wrażenia multimedialne.

DHD-131 nie trzeba oddzielne instalować w sieci domowej lub biurowej. Urządzenie jest zgodne ze standardem plug and play i po podłączeniu do telewizora lub projektora kablem HDMI lub standardowym kablem AV, zostanie ono automatycznie wykryte. Korzystanie z adaptera można rozpocząć po wprowadzeniu czterocyfrowego kodu PIN.

Adapter telewizyjny DHD-131 MainStage™ — krótki opis najważniejszych cech

  • Pasmo: częstotliwość 2,4 GHz lub 5 GHz.
  • Obsługa treści chronionych w standardzie HDCP z dysków Blu-ray i DVD.
  • Porty: HDMI, wideo (kompozytowe), audio (cinch) i S/PDIF.
  • Obsługa standardu Full HD (1080p), częstotliwość odświeżania obrazu 30 FPS (ramek na sekundę).
  • Opóźnienie: około 500 ms.
  • Dźwięk w standardzie surround (5.1).
  • Kompresja danych w standardzie H.264.
  • Bezpieczne szyfrowanie przy użyciu standardu WPA i WPA2 w sieci Wi-Fi.
  • Możliwość obsługi w jednym z 25 języków.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej