Strona główna / Na czasie / Kto rozpoczął "inteligentny handel" z IBM?
wtorek 20 grudzień 2011 | Cezary Tchorek-Helm/IBM
Kto rozpoczął "inteligentny handel" z IBM?
Weltbild Polska zdecydował się na wdrożenie w swoim sklepie internetowym rozwiązań IBM Coremetrics. Dzięki nim jest w stanie analizować na bieżąco oczekiwania swoich odbiorców i odpowiadać na oczekiwania dopasowaną ofertą i efektywnym przekazem marketingowym. Oprogramowanie pozwala na znaczną oszczędność czasu, co zdecydowanie poprawia skuteczność działania.


Wdrożenie rozwiązań do planowania i zarządzania działaniami marketingowymi Coremetrics pozwoliło Weltbild Polska na zwiększenie ich efektywności i wzrost sprzedaży. Weltbild Polska dostrzegł korzyści wynikające ze stosowania systemów IBM Coremetrics, których najbardziej widocznym efektem jest lepszy dobór prezentowanych produktów i wzrost sprzedaży z powierzchni stron sklepu internetowego Weltbild.pl.


„Wdrożenie rozwiązań Coremetrics zwiększyło skuteczność naszych działań marketingowych. Klienci otrzymują lepiej dopasowaną ofertę i chętniej podejmują decyzję o zakupie. Zyskaliśmy narzędzie, które pozwala reagować na potrzeby klientów w czasie rzeczywistym, co wpływa na wyższą konkurencyjność firmy”
– mówi Paweł Wojciechowski, Dyrektor Marketingu w Weltbild Polska.


Jak złapać fazę klienta?
Okres świąteczny to dla Weltbild Polska czas wzmożonej aktywności. Firma specjalizuje się w sprzedaży książek, filmów i muzyki, dekoracji, upominków a także zabawek, dlatego zwykle w grudniu przyjmuje najwięcej zamówień. Oprogramowanie pozwala na znaczną oszczędność czasu, co zdecydowanie poprawia skuteczność działania. Jak pokazało ostatnie badanie IBM CMO Study 2011, aż 75 proc. dyrektorów marketingu w Polsce chce inwestować w oprogramowanie do analizy zachowania klientów. W przyszłości może ono stanowić jedno z podstawowych narzędzi pracowników marketingu. Ilość danych, jaka jest przekazywana im ze strony klientów, sprawia, że nie da się ich skutecznie wykorzystać bez wsparcia specjalnych aplikacji.

„Systemy Coremetrics oraz Unica to idealne rozwiązania dla firm, które oczekują podniesienia skuteczności swoich kampanii marketingowych przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Dostrzegamy to, że nowoczesne przedsiębiorstwa chcą automatyzować kluczowe procesy i dlatego dostarczamy im rozwiązania pomagające osiągnąć ten cel. Rozwiązanie Coremetrics wspiera naszych partnerów biznesowych w zrozumieniu ich klientów, przez co są w stanie lepiej odpowiadać na potrzeby rynku” – mówi Aleksander Miler, Enterprise Marketing Solutions Leader w IBM Polska.


Inteligentny handel – na wszystkich etapach

IBM Coremetrics to jedno z rozwiązań, które IBM dostarcza w ramach „Inteligentnego handlu”. Wprowadzona w tym roku oferta jest odpowiedzią na zmiany w zachowaniu konsumentów dotyczących miejsca, czasu i sposobu dokonywania przez nich zakupów oraz potrzeby klientów biznesowych. IBM dostrzega nowe trendy i dlatego wprowadził „Inteligentny handel”, czyli elastyczne i w pełni zintegrowane rozwiązania, które obejmują wszystkie fazy procesu handlowego – od pozyskiwania surowców, przez spersonalizowany marketing, sprzedaż produktów i usług za pomocą różnych kanałów, aż po budowanie relacji z klientem po zakończeniu transakcji.

  • Wdrażając oprogramowanie z oferty „Inteligentnego handlu” przedsiębiorstwa są w stanie lepiej zintegrować kampanie marketingowe prowadzone w wielu kanałach, zwiększyć efektywność łańcucha dostaw oraz zapewnić wyższą lojalność konsumentów. Ich skuteczność potwierdzają wdrożenia na całym świecie. Producent kosmetyków L’Occitane en Provence podniósł o 17 razy wskaźnik skuteczności oraz uzyskał 25 razy wyższe obroty dzięki mailingowi zoptymalizowanemu przez CoremetricsLIVEmail, natomiast wehkamp.nl, wiodący holenderski detalista, uzyskał 15-krotnie wyższy zwrot z inwestycji w reklamę dzięki Coremetrics Ad Target.

Najnowsze akwizycje dla „Inteligentnego handlu”
Do stworzenia kompleksowej oferty „Inteligentnego handlu” IBM przygotowywał się przez lata nie tylko tworząc nowe rozwiązania w ramach firmy, ale również poprzez zakup innych spółek. Dział IBM Business Analytics and Optimization Consulting w ciągu ostatnich 5 lat został rozbudowany dzięki akwizycjom o wartości ponad 11 mld dolarów. W 2010 roku IBM nabył firmy Sterling Commerce, Coremetrics oraz Unica Corp., natomiast na początku grudnia 2011 roku ogłoszono przejęcie Demandtec.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej