Strona główna / Na czasie / Seagate przejmuje dział dysków twardych Samsunga
czwartek 22 grudzień 2011 | Robert Kamiński
Seagate przejmuje dział dysków twardych Samsunga
Seagate poinformował o zamknięciu transakcji przejęcia działu dysków twardych Samsung Electronics Co., Ltd. W ramach transakcji Seagate przejął aktywa i infrastrukturę działu dysków twardych Samsunga.

Do przejętych aktywów Samsunga zalicza się wiodącą linię produktów M8, w skład której wchodzą pojemne, 2,5 – calowe dyski twarde. Pracownicy działu HDD Samsunga z Korei, którzy dołączyli do zespołu Seagate, będą zajmować się pracami nad dyskami do urządzeń przenośnych. Nadzorem nad produktami Seagate w koreańskiej fabryce zajmie się N.Y. Park, senior vice president & general manager.

Transakcja została ogłoszona w kwietniu 2011 wraz z serią towarzyszących umów między Seagate i Samsungiem, na mocy których:

  • Seagate dostarcza dyski twarde do PC, notebooków oraz rozwiązań elektroniki użytkowej Samsunga.
  • Samsung dostarcza Seagate’owi półprzewodniki, które są wykorzystywane w pamięciach Seagate SSD klasy enterprise, dyskach hybrydowych oraz innych produktach.
  • Firmy również poszerzyły i wzmocniły istniejące umowy wzajemnego licencjonowania i poszerzyły współpracę w segmencie pamięci masowych klasy enterprise.

Transakcja i zawarte umowy znacznie poszerzają dostęp Seagate do klientów w Chinach, południowowschodniej Azji, Brazylii, Niemczech i Rosji. Klienci Seagate’a i Samsunga będą w dalszym ciągu mogli liczyć na wysoki poziom innowacyjności oraz wsparcia produktowego, włączając w to ujednolicenie łańcuchów dostaw. Aby ułatwić przejęcie produktów i technologii, przez najbliższe 12 miesięcy część produktów HDD Samsunga nadal będzie sprzedawana pod marką Samsung. Ponadto zachowane zostaną dotychczasowe struktury sprzedaży, linii kluczowych produktów oraz R&D. Więcej informacji znajduje się na www.seagate.com/samsung.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej