Strona główna / Na czasie / Prace nad bezpieczną pamięcią nowej generacji
piątek 23 grudzień 2011 | Jan Petersen
Prace nad bezpieczną pamięcią nowej generacji
Firmy Panasonic Corporation Samsung Electronics Co., Ltd., SanDisk Corporation, Sony Corporation i Toshiba Corporation, poinformowały o zawarciu porozumienia o współpracy nad nową technologią ochrony zawartości cyfrowej kart pamięci typu flash, takich jak karty SD, oraz różnych urządzeń pamięci masowej. Firmy te w ramach „Next Generation Secure Memory Initiative”*1 (Inicjatywy na rzecz bezpiecznej pamięci nowej generacji) zaczną przygotowania do licencjonowania i promocji zabezpieczeń zawartości cyfrowej o wysokiej rozdzielczości do kart pamięci SD oraz wbudowanej pamięci do zaawansowanych urządzeń elektroniki użytkowej, takich jak tablety i smartfony.
  • Opracowane dzięki współpracy zabezpieczenia będą wydajne na tyle, by chronić zawartość cyfrową o jakości HD. Wysoki poziom zabezpieczenia zawartości zapewnią technologie uczestników Inicjatywy, takie jak technologia unikatowej identyfikacji pamięci flash oraz skutecznej ochrony przed kopiowaniem przy użyciu infrastruktury klucza publicznego.
  • Uczestnicy Inicjatywy uważają, że technologia ta umożliwi rozwój różnych funkcji związanych z cyfrową zawartością o wysokiej rozdzielczości, na przykład pobierania materiałów HD przez sieć, udostępniania materiałów przystosowanych do określonych typów urządzeń, a także kontrolowanego kopiowania zawartości cyfrowej HD z dysków Blu-ray Disc.
  • Funkcje te umożliwią korzystanie z cyfrowej zawartości HD przy użyciu większej gamy urządzeń, w tym smartfonów i tabletów z systemem Android, telewizorów i odtwarzaczy Blu-ray. Każda z firm uczestniczących w Inicjatywie uważa, że może wnieść w nią istotny wkład, dzięki czemu licencjonowanie nowej technologii bezpiecznej pamięci może rozpocząć się w pierwszej połowie przyszłego roku. Firmy spodziewają się także rynkowej akceptacji produktów i wbudowanych rozwiązań pamięci flash wykorzystujących tę technologię już w roku 2012.

 

Podobne artykuły
  • Szybki flash

    Firma Transcend wprowadza nową pamięć flash z linii Hi-Speed - JetFlash 620. Wśród inny...
  • TRANSCEND JetFlash 780

    TRANSCEND wzbogaca linię pamięci flash wyposażonych w interfejs USB 3.0 o model JetFlas...
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej