Strona główna / Na czasie / Kup sobie miejsce pracy
piątek 27 styczeń 2012 | Cezary Tchorek-Helm
Kup sobie miejsce pracy
Pracę odmiejscowioną wykonuje rzesza pracowników.  Kluczową sprawą jest nie miejsce wykonywania, ale miejsce siedzenia przy pracy. Dla odmiejscowionych jedną z najlepszych propozycji jest fotel mPosition. Oczywiście, dla swoich nie-odmiejscowionych pracowników fotel ten mogą zakupić również m.in. urzędy, służby i całkiem normalne acz stacjonarne i wynajmujące biuro – redakcje.

Jak poniżej pokazuje dziennikarka, szczególnie dla osób wykonujących pracę siedząca, fotel mPosition jest zbawienny. Spróbowałem kilkakrotnie pisać w pozycji półleżącej i gdzieś w głębokich zakamarkach kory mózgowej, presja informacji z niezadowolonego kręgosłupa ustąpiła miejsca nowym pomysłom. Myśl zaczęła krążyć wolniej i jakby swobodniej. Po chwili zapomniałem o uprzednio dostosowanych do mojej budowy nastawach mPosition i pogrążyłem się w pracy twórczej.

Przy pracy

Faktem jest, że możliwość ustawienia kąta nachylenia i wysokości siedziska, wysokości podłokietników, kątów i pozycji pulpitu oraz, co wydaje mi się najważniejsze – zagłówka, spowodowała, że już nigdy inne miejsce siedzące do pracy umysłowej nie będzie nawet zbliżone do komfortu mPosition. Fotel ten, bowiem wygrywa z konkurencją dając do dyspozycji użytkownika wszystkie nastawy łącznie. Klasą sama w sobie jest podnóżek, którego nie oferuje żaden inny fotel czy krzesło.

Czego mi brakuje

Ponieważ w świecie fizycznym doskonałości nie ma, należy powiedzieć o ułomnościach mPosition. Problemem jest miejsce do pracy samego fotela. Urządzenie, (bo nie jest to mebel!) zajmuje stosunkowo dużo miejsca, szczególnie gdy chce się korzystać z czegoś co nazwiemy tu pełną opcją. Gdy wysuniemy podnóżek i bardziej niż zwykle odchylimy oparcie, fotel zajmuje dużą powierzchnię. Robot na filmie jest szczęśliwy, ale otacza go przestrzeń wirtualna, która w rzeczywistości nie występuje.

Robot

Pamiętajmy, że musimy mieć dostęp do kablowego zasilacza komputerowego oraz innych podręcznych utensyliów pracownika umysłowego. Do tej niedoskonałości dopisałabym jeszcze brak jakiegoś pojemnika na drobne przedmioty, które zwykle otaczają mnie na biurku.

Osobną kwestią jest oświetlenie. Jeżeli przyjmiemy, że pracujemy w dzień i na klawiaturze komputera jest O.K. Wieczorem albo klawiatura musi być podświetlana albo przemieszczamy się w kierunku lampy. Lepiej byłoby gdyby mPosition miał zintegrowany uchwyt do małej lampki do czytania.

Ostatnią (relatywną) niedoskonałością jest cena wynosząca około 4000 złotych bez VAT. Jest to jednak uwaga dyskusyjna, jeżeli weźmie się pod uwagę ile czasu spędzamy s i e d z ą c  i wykonując zadania pisarskie, koncepcyjne, projektowe, administracyjne, dziennikarskie, redakcyjne, zakupowe, sprzedażowe, opiniotwórcze, informacyjne, korespondencyjne, plastyczne…

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej