Strona główna / Na czasie / Nowy Hotmail: identyfikuje newslettery i powiadomienia socmediów
środa 25 styczeń 2012 | Jan Petersen/Microsoft
Nowy Hotmail: identyfikuje newslettery i powiadomienia socmediów
Rozwiązanie SmartScreen w poczcie Hotmail pomaga ograniczyć ilość spamu w skrzynce użytkownika nawet poniżej 3 procent. Skuteczność zwiększono poprzez selekcję wiadomości i filtrowanie powiadomień z mediów społecznych oraz zasubskrybowanych newsletterów, do których użytkownik sam się zapisał, ale ich nie czyta. 

Poczta Hotmail staje się coraz mniej tolerancyjna dla spamu i niechcianych newsletterów, a tym samym bardziej przyjazna użytkownikom. Po sukcesie odniesionym w walce ze spamem, zespół Hotmail podjął się zadania walki z tzw. szarym spamem, czyli wszelkimi newsletterami, ofertami z portali czy powiadomieniami i potwierdzeniami, które kiedyś sami zaakceptowaliśmy, nie wiedząc w jak ogromnym stopniu będą zaśmiecać naszą skrzynkę.  SmartScreen umożliwia automatyczną identyfikację ponad miliarda newsletterów na co dzień i automatyczne wyciągnięcie na wierzch ważniejszych maili. Wszelkie powiadomienia i newslettery serwisów stanowią średnio aż 82 procent wiadomości, które trafiają na naszą skrzynkę.

Social Updates (Aktualn. społ.)

  • Specjalna zakładka, w której automatycznie znajdą się wszystkie powiadomienia z mediów społecznych: Facebook, Twitter itd.

Newsletters (Biuletyny) i Groups (Grupy)

  • Obie zakładki identyfikują wiadomości, które sa newsletterami lub powiadomieniami z grup dyskusyjnych. W celu identyfikacji newsletterów zespół Hotmaila najpierw sporządził wykaz cech wspólnych tego typu wiadomości, po czym zbudował oprogramowanie do rozpoznania ich spośród przychodzących e-maili.
  • Dzięki pomyślnej próbie zdefiniowania newslettera udało się stworzyć referencyjny zestaw około 10.000 wiadomości, a rozpoznawanie newsletterów udaje sięobecnie w 97% przypadków.

Czytanie wiadomości na poczcie Hotmail ułatwiają również inne rozwiązania. Między innymi automatyczne czyszczenie (można ustawić, aby Hotmail usuwał wiadomości od danego nadawcy starsze niż 3 dni, bądź zostawić tylko najnowszą wiadomość), możliwość usunięcia swojej subskrypcji bezpośrednio z interfejsu poczty (bez konieczności rezygnowania z subskrypcji na stronie nadawcy), grupowanie newsletterów do danych katalogów (np. tylko oferty zakupów grupowych) oraz proste flagowanie ważnych wiadomości.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej