Strona główna / Na czasie / Kup wideo do firmy i oszczędzaj
sobota 04 luty 2012 | Cezary Tchorek-Helm
Kup wideo do firmy i oszczędzaj
W Polsce rośnie zainteresowanie stosowaniem rozwiązań wideo dla biznesu na coraz większą skalę – systemy wideokonferencyjne Cisco wdrożono już w ponad 1 000 przedsiębiorstwach. Stają się one coraz bardziej popularne, gdyż unowocześniają miejsce pracy pozwalając pracownikom na efektywne, wirtualne spotkania zarówno w kraju jak i z prawie każdego miejsca na ziemi.

Jak pokazują wyniki ogólnoświatowego badania przeprowadzonego przez firmę Cisco, 77% ankietowanych firm twierdzi, że używanie rozwiązań wideokonferencyjnych pozwala znacznie ograniczyć konieczność podróży służbowych a 76% respondentów podaje, że poprawia komunikację na długie dystanse. Wymierne oszczędności finansowe stanowią największy benefit stosowania takich rozwiązań dla 69% badanych.

Co dają telekonferencje

Stosowanie rozwiązań wideo wydatnie przyczynia się do znaczącego zredukowania czasu poświęcanego na podróże co pozwala na osiągnięcie większej równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Przynosi także korzyści w postaci budowy zaufania, poprawy współpracy z klientami i kolegami pracującymi w innych biurach czy podniesienia przewagi konkurencyjnej dzięki szybszemu podejmowaniu decyzji. Zgodnie z wynikami wyżej wspomnianego badania firmy, które często używają rozwiązań wideokonferencyjnych mogą zaoszczędzić w tygodniu  nawet do 7 godzin, czyli prawie cały dzień pracy.

  • Rozwiązania wideo dla biznesu firmy Cisco dostępne są w wielu różnorodnych formach, począwszy od aplikacji na laptopa, przez aplikacje, które można pobrać i zainstalować na PC-ie czy technologicznie zaawansowane terminale do transmisji wideo w rozdzielczości Full HD, które umożliwiają prowadzenie wideokonferencji w sposób intuicyjny, realistyczny i naturalny, tak że jej uczestnicy mają wrażenie, jakby ich rozmówcy przebywali w tym samym pomieszczeniu aż po system wideokonferencyjny w chmurze, Cisco WebEx (obecnie dostępny w wersji HD).

“Świat biznesu podlega zmianom. Praca dzisiaj wymaga komunikowania się z partnerami i dostawcami często na duże odległości a ograniczenia komunikacji opartej na tradycyjnych PC-tach odchodzą w przeszłość. Zamiast tego dążymy do przyjęcia modelu, w którym to człowiek jest ośrodkiem zainteresowania. W modelu tym nie tylko różne grupy pracowników są rozproszone geograficznie, ale również ludzie wykonują swoją pracę z wielu różnych miejsc, takich jak stacja robocza, dom czy kawiarnia. Dzisiejszy biznes wymaga także szybkości. Planowanie dużego spotkania to często zbyt powolne rozwiązanie dla błyskawicznie realizowanych projektów, czy specyficznych gałęzi gospodarki. Zmiany te są również bardzo silnie postrzegane w Polsce, dlatego też coraz większym zainteresowaniem cieszą się biznesowe rozwiązania wideo. Szczególnie ważny podkreślenia jest fakt, że biznesowe wideo to rozwiązanie, z którego korzystają zarówno duże przedsiębiorstwa jak również małe i średniej wielkości firmy oraz sektor publiczny”  – powiedział Dariusz Fabiszewski, dyrektor generalny Cisco Poland.

Skalkuluj czy się opłaca

Kiedy rozważa się zalety współpracy z użyciem rozwiązań wideo najczęściej przywoływanym  miernikiem zwrotu z inwestycji (ROI) są oszczędności w związku ze zmniejszeniem się liczby podróży służbowych. Firmy na całym świecie corocznie oszczędzają setki tysięcy dolarów oferując pracownikom alternatywę dla latania samolotem na spotkania z kolegami, partnerami biznesowymi czy klientami.  Szacunkową informację na temat rzędu oszczędności, jakie firmy mogą poczynić dzięki zastosowaniu rozwiązań wideo można uzyskać korzystając z narzędziaKalkulatora Biznesowego:  http://www.businessadvantagecalculator.com

Tech

Używając specjalnego narzędzia, Cisco TelePresence Advantage Calculator, można uzyskać informacje na temat przewidywanych oszczędności, jakie firma może poczynić, jeśli wdroży u siebie rozwiązanie telepresence.

  • I tak np. polska firma, która zatrudnia 20 osób (w tym 5 na stanowiskach kierowniczych) przeciętnie rocznie na podróże służbowe wydaje prawie 64 tysiące PLN, traci w tym samym czasie ponad 517 godzin pracy w związku z potrzebą przemieszczania się i generuje 8 ton dwutlenku węgla. Całkowity koszt powyższego to prawie 130 tysięcy PLN rocznie.
  • A liczby te wzrastają niebezpiecznie, kiedy weźmie się pod uwagę przypadek dużo większego przedsiębiorstwa. Firma zatrudniająca 1400 osób, w tym 50 poza Polską, z 10 osobami kadry kierowniczej wydaje na podróże służbowe prawie 390 tysięcy PLN, traci z tego powodu ponad 2760 godzin pracy i wytwarza 79 ton dwutlenku węgla.
Wszystko to generuje dla firmy roczny koszt w wysokości blisko 730 tysięcy PLN. Warto podkreślić, że zastosowanie komunikacji wideo w biznesie pozwala zaoszczędzić nie tylko czas i pieniądze, ale przyczynia się także do ochrony środowiska naturalnego

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej