Strona główna / Na czasie / Polska premiera tabletu Toshiba AT200
sobota 04 luty 2012 | Jan Petersen/Toshiba
Polska premiera tabletu Toshiba AT200
Polska premiera najnowszego tabletu Toshiba – modelu AT200 – tak bardzo się przedłużała, że obrosła już niemal legendą. Na szczęście japoński producent podjął w końcu ostateczną decyzję: długo oczekiwany tablet, promowany jako najcieńszy i najlżejszy na świecie, pojawi się w internetowym sklepie Agito.pl w lutym br. Znana jest już także cena.
Tagi: tablet, toshiba,

 

Tablet  Toshiba AT 200 został wyceniony na ok. 2 200 zł.  Produkt, który został zaprezentowany po raz pierwszy na targach IFA 2011, zebrał wówczas znakomite recenzje. Specjaliści zwracali uwagę między innymi na znakomite możliwości, a także ultracienką obudowę (7.7 mm) i niewielką – jak na urządzenie z 10 calowym ekranem - wagę (558 gramów).

Android 3.2 Honeycomb

To właśnie dotykowy, niezwykle czuły ekran o wysokim kontraście i rozdzielczości 1280x800 pikseli, ma stanowić koronny atut urządzenia w konkurencji z rywalami. Początkowo tablet będzie pracował pod kontrolą systemu Android 3.2 Honeycomb. Producent zapowiedział już jednak przyszłą aktualizację oprogramowania do najnowszej wersji 4.0 - Ice Cream Sandwich. Toshiba zadbała także o dostęp do takich portów i interfejsów, jak: micro-USB, micro-SD, Wi-Fi czy Bluetooth.   

  • Użytkownik otrzymuje do dyspozycji  5-megapikselowy aparat cyfrowy i 2-megapikselową kamerę HD do wideokonferencji z przyjaciółmi, rodziną i współpracownikami. Według danych producenta w pełni naładowana bateria gwarantuje do 8 godzin ciągłego odtwarzania filmów. Przyjemność seansu zwiększa jakość dźwięku płynącego z dobrej klasy głośników (2 x 1.5 W). W razie potrzeby, port micro-HDMI umożliwia podłączenie tabletu do telewizora i oglądanie filmów HD na dużym ekranie.
  • Kolejną niespodzianką jest procesor. Zamiast stosowanego zwykle w tabletach tej klasy układu Tegra 2, Toshiba zdecydowała się na nowoczesne rozwiązanie Texas Instruments OMAP 4430 taktowane z częstotliwością 1.2 GHz. Specjaliści zwracają uwagę, że dzięki temu model AT200 nie musi borykać się z pewnymi ograniczeniami dotyczącymi odtwarzanych plików filmowych, jakie występują czasem w przypadku Tegra 2. Użytkownik może też korzystać z 1 GB pamięci RAM i pamięci wewnętrznej (do 64 GB). Gwarancja na produkt wynosi 2 lata.   

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej