Strona główna / Na czasie / Samsung przedstawia swoją wizję działań rok 2012
poniedziałek 13 luty 2012 | Robert Kamiński
Samsung przedstawia swoją wizję działań rok 2012
Nowa strategia firmy Samsung, oparta na filozofii „poszerzania granic”, zakłada zwiększenie udziałów na rynku europejskim przy jednoczesnym rozwijaniu łączności pomiędzy urządzeniami – od telewizji, telefonów i tabletów poprzez notebooki i kamery, aż do urządzeń gospodarstwa domowego.

W roku 2011 Samsung Electronics osiągnął rekordową sprzedaż – ogólny dochód firmy wyniósł 143 biliony USD. Ponadto, firma odnotowała największe udziały na rynku w 10 kategoriach produktowych, a także - po raz pierwszy - zajęła pierwsze miejsce wśród najchętniej wybieranych marek elektronicznych w Europie w najważniejszych sektorach rynku.

W trakcie Samsung Forum 2012 w Pradze zaprezentowano też nowe produkty na rok 2012, skupione wokół trzech filarów: Smart Interaction, Smart Content i Smart Evolution.

Samsung smart tv: najlepsza jakość i kontent

Samsung zmienia postrzeganie domowej rozrywki tak, by jego nowa jakość wychodziła naprzeciw rosnącym potrzebom stawianym przez konsumentów. Nowa rodzina produktów to więcej kontentu, bardziej inteligentne interfejsy, intuicyjne sterowanie gestem i głosem, niezwykła jakość obrazu i wyjątkowy design.

Seria ES8000 LED TV łączy w sobie ultracienką obudowę z nową, metaliczną podstawką w kształcie litery U oraz ekranem o wielkości aż do 75 cali. Telewizory z rodziny ES8000 wyposażono w dwurdzeniowe procesory, które pozwalają na wielozadaniowość – teraz będzie można przeglądać strony internetowe, jednocześnie pobierając aplikacje z największego sklepu z aplikacjami Samsung Apps.

Po raz pierwszy w Europie zaprezentowano też telewizor Samsung Super OLED z 55-calowym ekranem. Samsung, producent ponad 90% światowej produkcji paneli OLED, stworzył ekran o niespotykanej dotychczas jasności i minimalnej grubości obudowy. Parametry te wzbogacone zostały doskonałym odwzorowaniem kolorów i realistyczną jakością obrazu, nawet w przypadku scen o najwyższym natężeniu ruchu. Telewizor wyposażono w kamerę i mikrofon, które umożliwiają sterowanie ze pomocą gestów i głosu oraz rozpoznawanie twarzy. Telewizor posiada też dwurdzeniowy procesor umożliwiający szybką i wielozadaniową pracę. Obydwie linie produktów oparte zostały na trzech kluczowych technologiach Samsung Smart TV:

Smart Interaction umożliwia użytkownikom Smart TV komunikację z innymi urządzeniami poprzez komendy głosowe i gesty. Dzięki wbudowanej kamerze HD oraz mikrofonom możliwe jest uruchamianie telewizora, rozpoznawanie twarzy czy korzystanie z przeglądarki internetowej za pomocą komend głosowych oraz, przykładowo, zmiana natężenia głosu za pomocą ruchu dłonią.

Smart Content pozwala na spersonalizowanie kontentu dzięki aplikacjom Smart TV. Dodatkowo, funkcja AllShare Play daje dostęp do zdjęć, filmów i pozostałych treści w innych urządzeniach, pozwala nimi zarządzać oraz dzielić się poprzez możliwość umieszczenia w chmurze.

Smart Evolution - wybrane serie telewizorów firmy Samsung, które zostaną wprowadzone do sprzedaży, już za rok będą mogły być zaktualizowane poprzez prostą instalację zestawu modernizacyjnego – Samsung Evolution Kit. Dzięki temu telewizor będzie działał jeszcze szybciej, a dostępne funkcjonalności zostaną rozszerzone o nowe możliwości. Aktualizacja będzie możliwa przez 5 kolejnych lat od daty pierwszego pojawienia się produktu w sprzedaży.

Technologia smart wi-fi w aparatach

Trudno przecenić rolę, jaką odgrywa fotografia cyfrowa w czasach, gdy tak powszechne jest robienie zdjęć i natychmiastowe dzielenie się nimi z rodziną i przyjaciółmi w trybie online. Samsung przedstawił linię aparatów i kamer z serii SMART, wyposażonych w najnowszą technologię SMART Wi-Fi, które sprawią, że proces udostępniania zdjęć i filmów będzie jeszcze wygodniejszy i szybszy.

Prekursorem nowej linii inteligentnych aparatów jest WB850F – ultra cienki, designerski kompakt z zoomem optycznym 21x. Dzięki wykorzystaniu technologii Wi-Fi, możliwe jest natychmiastowe przesłanie zdjęć do serwisów takich jak Facebook, YouTube czy Picasa lub wysłanie ich mailem. Funkcja Auto Backup, w którą wyposażone zostało urządzenie, pozwala również na przenoszenie zdjęć z aparatu na komputer PC bez konieczności korzystania z niewygodnych kabli.

Notebook drugiej generacji: 12,9 mm x 1,16 kg

Samsung zaprezentował również notebooka drugiej generacji z Serii 9. Jest on o 21% cieńszy i o 28% lżejszy od swojego poprzednika i staje się tym samym najcieńszym notebookiem dostępnym na rynku. Dzięki wykorzystaniu procesora Intel® Core™ i7 oraz pamięci SSD Samsung, notebook z Serii 9 uruchamia się w zaledwie 9,8 sekundy, a z hibernacji wybudza się po 1,4 sekundy. Jednolita, aluminiowa obudowa połączona została z piaskowaną powierzchnią zapobiegającą zbieraniu śladów palców. Ekran SuperBright Plus, w który wyposażono notebooka, zapewnia doskonałą jasność obrazu o wysokości 400 nit.

Technologia biurowa

Kolejną zaprezentowaną nowością jest monochromatyczne laserowe urządzenie wielofunkcyjne Samsung SCX-3405FW. Drukowanie przy pomocy przycisku „ecobutton” umożliwia redukcję kosztów eksploatacji o ponad 20%. Dzięki aplikacji mobilnej dostępnej wraz z urządzeniem, możliwe jest programowanie wydruków za pomocą komputerów PC, telefonów komórkowych czy tabletów.

SCX-3405FW drukuje z prędkością 20 stron na minutę, ma również możliwość faksowania, skanowania i kopiowania.

Samsung zaprezentował również 27-calowy monitor LED z Serii 9, wykorzystujący profesjonalną technologię Plane Line Switching (PLS). Technologia ta umożliwia dokładne odwzorowanie ponad miliarda kolorów, które można oglądać pod dużymi kątami zarówno w pionie, jak i w poziomie.

Galaxy tab 2 z systemem android 4.0

Samsung GALAXY Tab 2 stanie się pierwszym członkiem rodziny Galaxy Tab, który oparty będzie na systemie operacyjnym Android 4.0. Został on wyposażony w dwurdzeniowy procesor 1GHz. Produkt dostępny będzie w wersjach z modułem Wi-Fi oraz Wi-Fi i 3G. W marcu 2012 roku trafi do sprzedaży w Wielkiej Brytanii, a nieco później na rynek globalny.

Wykorzystanie systemu Android 4.0 zapewnia szereg ulepszeń i innowacji, z których korzystać będą mogli przyszli posiadacze Galaxy Tab 2. Będą oni mieli dostęp do wzbogaconej wersji platformy Android Market, na której znajduje się ponad 400 000 aplikacji. Ulepszono również przeglądarkę internetową, interfejs użytkownika, a także prędkość reagowania systemu na polecenia.

Dzięki usłudze Samsung Hub będziemy mogli cieszyć się szerszym dostępem do multimediów i udoskonaloną możliwością dzielenia się plikami. Usługa Video Hub oferuje ponad 1000 tytułów do wypożyczenia lub zakupu, z których każdy opatrzony jest krótką recenzją, trailerami i opiniami innych widzów. Ponadto możliwe jest oglądanie filmu już podczas jego pobierania. Jeszcze większą bazą dysponuje Samsung Music Hub – dostępnych jest tutaj ponad 17 milionów utworów muzycznych. W Readers Hub użytkownicy znajdą 2,3 miliona e-booków, 2 300 magazynów oraz ponad 2 000 gazet w 51 językach. Wreszcie posiadacze tabletów będą mogli łączyć się z Game Hub, gdzie znajdą najnowsze gry. Tablet umożliwi również korzystanie z tzw. chmury za pomocą funkcji AllShare Play, pozwalającej na przenoszenie plików między tabletem a innymi urządzeniami.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej