Strona główna / Na czasie / Nowe modele Asus Transformer Pad
niedziela 04 marzec 2012 | Mariola Czapkiewicz/Asus
Nowe modele Asus Transformer Pad
ASUS zaprezentował nowe produkty z linii Transformer Pad – odświeżoną wersję tabletu ASUS Transformer Pad Prime oraz tablety ASUS Transformer Pad Infinity i ASUS Transformer Pad 300. Linia produktów Transformer Pad reprezentuje nowe podejście do kategorii tabletów. Innowacyjna funkcjonalność 2-w-1 pozwala na korzystanie z urządzenia w formie klasycznego tabletu oraz w pełni funkcjonalnego netbooka (po podłączeniu stacji dokującej z klawiaturą QWERTY). Urządzenia z serii Transformer to nie tylko platformy multimedialne, ale również wydajne narzędzia pracy.

Ultrapłaski, metaliczny Transformer Pad Prime waży zaledwie 586g. To pierwszy czterordzeniowy tablet z systemem operacyjnym Android 4.0 Ice Cream Sandwich (ICS). Urządzenia z serii Transformer Pad Infinity będą pierwszymi na świecie tabletami Full HD z obsługą łączności 4G LTE. Wyświetlacz 1920 x 1200 Full HD Super IPS+ o jasności rzędu 600 nitów, technologia ASUS SonicMaster oraz eleganckie, metaliczne wykończenie czynią z niego doskonałe rozwiązanie dla najbardziej wymagających entuzjastów dźwięku i obrazu. Dostępne będą również wersje Wi-Fi i 3G.W planach jest również seria tabletów Transformer Pad 300, będących pierwszymi czterordzeniowymi tabletami z modułem 4G LTE. Seria 300 dostępna będzie w trzech kolorach - niebieskim, białym i czerwonym. Jest ona skierowana do młodych osób, które cenią sobie indywidualizm i swobodę.

ASUS Transformer Pad Prime

Transformer Pad Prime to pierwszy na świecie tablet z czterordzeniowym procesorem NVIDIA Tegra 3 pracujący na systemie operacyjnym Android™ 4.0 ICS. Jest to wykonany z aluminium tablet o ultrapłaskim profilu (8,3 mm) ważący zaledwie 586g. Tablet Transformer Pad Prime wyposażono w ekran Super IPS+ o jasności 600 nitów, który umożliwia czytanie nawet przy dużym nasłonecznieniu. Technologia ASUS SonicMaster zapewnia czysty dźwięk o wysokiej jakości. Transformer Pad Prime Jest jedynym tabletem, który oferuje doskonałą jakość odtwarzanej muzyki, nieporównywalną z żadnym innym urządzenie tego typu. Przednia kamera (1.2MP) umożliwia prowadzenie konferencji, natomiast tylna kamera (8MP), wyposażona w funkcę auto-focus i lampę błyskową LED, pozwala na wykonywanie wysokiej jakości zdjęć. Wszystko dzięki przesłonie F2.4, czujnikowi CMOS, funkcji touch-to-focus i niskiej redukcji szumów światła.

Seria ASUS Transformer Pad Infinity

Seria Transformer Pad Infinity to pierwsze na świecie tablety Full HD z łącznością 4G LTE. Powstały z myślą o rozrywce w jakości HD - posiadają ekran 1920x1200 Full HD Super IPS+ oraz technologię ASUS SonicMaster. Model 4G LTE wyposażono w dwurdzeniowy, potężny procesor Qualcomm MSM 8960 Snapdragon S4 1.5Ghz. Tablet będzie umożliwiał pobieranie i wysyłanie danych, odpowiednio z prędkościami 100Mbps oraz w 50Mbps. Transformer Pad Infinity został opracowany z myślą o entuzjastach filmów HD. Posiada ekran 1920 x 1200 Full HD Super IPS+ o kącie widzenia 178°, z jasnością rzędu 600 nitów oraz technologię ASUS SonicMaster, dzięki czemu stanowi doskonałą mobilną platformę audio-wizualną. Co więcej, nowa generacja szkła Corning Gorilla Glass 2 chroni ekran przed wszelkimi uszkodzeniami. Tablet posiada przednią kamerę o rozdzielczości 2MP do prowadzenia wideokonferencji oraz tylną kamerę (8MP) z przesłoną F2.2, 5-częściowym obiektywem i lampą błyskową LED, która umożliwia robienie zdjęć wysokiej jakości również w warunkach słabego oświetlenia. Podobnie, jak w przypadku tabletu Transformer Pad Prime, jego konstrukcja opiera się na filozofii Zen - jest niezwykle płaski (8,5 mm) i został wykonany z wyjątkowego, metalicznego materiału.

Seria ASUS Transformer Pad 300

Przeznaczony dla młodych osób zainteresowanych nowymi technologiami, Transformer Pad 300 dostępny jest w trzech kolorach - niebieskim, białym i czerwonym. Model jako pierwszy na świecie został wyposażony w moduł 4G LTE. Jego sercem jest czterordzeniowy procesor NVIDIA® Tegra® 3. Dzięki technologii ASUS SonicMaster stanowi doskonałą mobilną platformę do przeglądania sieci i gier komputerowych. ASUS Transformer Pad 300 Posiada przednią kamerę o rozdzielczości 1.2MP, która doskonale nadaje się  do prowadzenia wideokonferencji. Tylna kamera (8MP) z przesłoną F2.2 i 5-częściowym obiektywem pozwala na wykonywanie wysokiej jakości zdjęć i nagrywanie filmów w formacie 1080p HD. Urządzenia z serii Transformer Pad 300 mogą pracować na baterii nawet do 10 godzin*, a po podłączeniu do stacji dokującej z klawiaturą – do 15 godzin.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej