Strona główna / Na czasie / HTC wspiera ekspedycje rowerowe
niedziela 25 marzec 2012 | Artur Antonowicz
HTC wspiera ekspedycje rowerowe
Damian Drobyk, pasjonat rowerowych ekspedycji, od podróży po górach Wielkiej Brytanii i Irlandii rozpoczyna zaplanowane na ten rok samotne wyprawy, w których towarzyszyć mu będą jedynie rower oraz smartfon i tablet HTC.
Tagi: htc,

Damian, rower i HTC

Damian Drobyk urodził się i mieszka w Jeleniej Górze. Od wielu lat aktywnie uprawia kolarstwo, turystykę górską oraz narciarstwo zjazdowe. Bierze udział w zawodach rowerowych i organizuje wyprawy przez europejskie przełęcze powyżej dwóch tysięcy metrów. Pod koniec marca Damian podejmuje kolejne wyzwanie i zamierza zdobyć najwyższe szczyty Irlandii, Irlandii Północnej, Szkocji, Walii oraz Anglii.

  • W trakcie tej podróży przejedzie ponad pięć i pół tysiąca kilometrów. A to dopiero pierwsza z planowanych w tym roku wypraw. Jego nieodzownym towarzyszem podczas każdej wyprawy jest rower, na którym pokonuje nawet najtrudniejsze trasy. Tym razem oprócz roweru Damian zabiera ze sobą także urządzenia HTC, które uczynią jego podróż łatwiejszą i przyjemniejszą.

Smartfon i tablet – kompani podróży w nieznane

Poza podstawowymi funkcjami, takimi jak utrzymywanie kontaktu z najbliższymi,  telefon dzięki GPS będzie wyznaczał Damianowi kierunek jazdy.

„W smartfonie HTC zainstalowałem odpowiednią aplikację, którą posłuży mi za zaawansowany licznik rowerowy. W połączeniu z nawigacją satelitarną będę mógł przygotowywać profile nachylenia tras podjazdów, co jest niezwykle ważne. Taka podróż w nieznane, to przede wszystkim wielka przygoda! Dzięki smartfonowi HTC, który może pełnić także funkcję wysokiej klasy aparatu fotograficznego, podczas tej i kolejnych wypraw w 2012 roku, żadna chwila nie umknie mojej uwadze i zostanie uwieczniona” – mówi Damian Drobyk.

  • Przy pomocy tabletu Damian będzie również pisał i przesyłał relacje, a także prowadził dziennik z wyprawy.

Rowerowa trasa marzeń

Damian ma wiele marzeń związanych z rowerowymi wyprawami.

Miejsc, które chciałbym odwiedzić i szczytów, które w przyszłości chcę zdobyć jest wiele. Spośród ambitnych celów jakie sobie postawiłem mogę wymienić najwyższy podjazd Świata w Chile na wulkan Aucanquilcha 6176m, słynną drogę śmierci w Boliwii czy najwyższą przejezdną przełęcz Świata w Tybecie – Semo La” – mówi Damian.

  • W tym roku jego wyprawy, oprócz Wysp Brytyjskich obejmują: Indie, Skandynawię i Alpy Francuskie, a w Polsce Karpaty.

We wszystkich wyprawach Damianowi będą towarzyszyły nasze najlepsze urządzenia” – mówi Agata Cichowicz. „Dzięki oferowanym przez nie rozwiązaniom Damian będzie się z nami dzielił na bieżąco informacjami o kolejnych, zdobytych szczytach, a my z Państwem” – dodaje Cichowicz.

  • Więcej informacji o Damianie i jego wyprawach na stronie www.DamianDrobyk.pl

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej