Strona główna / Na czasie / RIM wprowadza BlackBerry Mobile Fusion
wtorek 10 kwiecień 2012 | Robert Kamiński
RIM wprowadza BlackBerry Mobile Fusion
BlackBerry Mobile Fusion to wyczekiwane rozwiązanie nowej generacji do zarządzania urządzeniami mobilnymi (MDM) dla klientów biznesowych.

BlackBerry Mobile Fusion stanowi rozwinięcie technologii, dzięki której BlackBerry® Enterprise Server zyskał status standardu w sektorze rządowym i biznesowym. To ekonomiczne, bezpieczne, niezawodne i skalowalne rozwiązanie konsoliduje zarządzanie smartfonami i tabletami z systemami BlackBerry® OS (łącznie z obsługą BlackBerry PlayBook™ i przyszłych urządzeń BlackBerry® 10), Android™ i iOS®*. Wszystkimi tymi urządzeniami można łatwo zarządzać za pośrednictwem pojedynczej, ujednoliconej konsoli w przeglądarce internetowej.

„Stosowanie różnych urządzeń mobilnych w przedsiębiorstwach i urzędach powoduje chaos, który wymaga ujarzmienia. Pracownicy wymuszają możliwość korzystania z własnych urządzeń w pracy, dlatego ich organizacje oczekują od RIM, jako globalnego lidera w dziedzinie mobilności w przedsiębiorstwach, rozwiązania tego problemu” — powiedział Alan Panezic, wiceprezes ds. zarządzania produktami w przedsiębiorstwach i marketingu firmy Research In Motion. „BlackBerry Mobile Fusion umożliwia zarządzanie mieszanym środowiskiem urządzeń w sposób maksymalnie bezpieczny, prosty i ekonomiczny. Oznacza to także, że firmy i urzędy nie muszą rezygnować z wyższego poziomu bezpieczeństwa, aby obsłużyć wszystkie urządzenia”.

BlackBerry Mobile Fusion łączy w sobie  funkcje i architekturę zabezpieczeń BlackBerry Enterprise Server (version 5.0.3). Udostępnia zaawansowane funkcje zarządzania i kontroli IT, pojedyncze bezpieczne połączenie wychodzące („BlackBerry VPN” z 256-bitowym szyfrowaniem AES), polityki IT, obsługę technologii BlackBerry® Balance, a także możliwości instalacji aplikacji i oprogramowania do zarządzania smartfonami BlackBerry i tabletami PlayBook (oraz przyszłymi urządzeniami BlackBerry 10).

Smartfonów BlackBerry używa wielu pracowników instytucji rządowych na całym świecie oraz około 90% firm z listy Fortune 500. BlackBerry Mobile Fusion umożliwia im wykorzystanie zalet dotychczasowej całościowej infrastruktury BlackBerry i udostępnia opcje obsługi urządzeń indywidualnych po niskich kosztach.

Oprócz obsługi urządzeń BlackBerry rozwiązanie BlackBerry Mobile Fusion umożliwia także wszechstronne zarządzanie urządzeniami mobilnymi z systemami iOS oraz Android, w tym:

  • obsługę wielu urządzeń pojedynczych użytkowników;
  • zarządzanie aplikacjami i oprogramowaniem;
  • zarządzanie łącznością (Wi-Fi®, VPN, certyfikaty);
  • centralną, łatwą w użyciu i ujednoliconą konsolę w przeglądarce internetowej;
  • zabezpieczenia oraz definiowanie polityki bezpieczeństwa i zarządzanie nią;
  • zarządzanie zasobami;
  • zarządzanie konfiguracjami;
  • zabezpieczanie oraz ochronę zgubionych i skradzionych urządzeń (zdalne blokowanie i usuwanie danych);
  • administrację użytkowników i grup;
  • wysoką skalowalność.

Oprogramowanie BlackBerry Mobile Fusion jest dostępne do pobrania bezpłatnie, a cena jego używania zależy od liczby zarządzanych urządzeń. Licencje dostępu klienta (CAL) są dostępne od 99 USD za użytkownika (opłata jednorazowa) lub 4 USD za użytkownika miesięcznie (w rozliczeniu rocznym). Dostępne są także rabaty ilościowe. RIM oferuje ponadto 60-dniową wersję próbną, dzięki czemu klienci mogą wdrożyć wersję pilotażową przez zakupem nawet jednej licencji CAL. Wersja ta jest dostępna pod adresem https://www.blackberry.com/eBES/trialOrder.do?id=121.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.blackberry.com/mobilefusion.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej