Strona główna / Na czasie / Aplikacja do zdalnego sterowania klimatyzacją
wtorek 24 kwiecień 2012 | Robert Kamiński
Aplikacja do zdalnego sterowania klimatyzacją
Smartfony służą do pracy, rozrywki, sterowania sprzętem audio-wideo, a niebawem posłużą również do sterowania klimatyzacją. Jako jeden z pierwszych na rynku, Panasonic wprowadzi aplikację pozwalającą na sterowanie klimatyzacją przez urządzenia mobilne.

Za pomocą aplikacji IntesisHome użytkownicy telefonów czy tabletów z systemami iOS oraz Android a także komputerów z dostępem do Internetu, uzyskają możliwość kontrolowania urządzeń klimatyzacyjnych Panasonic bez względu na to, czy znajdują się w pomieszczeniu lub budynku, w którym są one zainstalowane, czy poza nim.

IntesisHome został przygotowany z myślą o właścicielach domów, którzy korzystają z zaprojektowanych przez Panasonic najnowszych i ubiegłorocznych modeli urządzeń klimatyzacyjnych Etherea czy pomp ciepła Aquarea, zapewniających ogrzewanie oraz produkujących ciepłą wodę na potrzeby domowe. Aby skorzystać z rozwiązania, wystarczy zainstalować aplikację na telefonie lub tablecie z systemem iOS czy Android, albo przez komputerową przeglądarkę internetową wejść na stronę www.intesishome.com, gdzie znajduje się panel kontrolny, natomiast w urządzeniu klimatyzacyjnym zamontować odbiornik, który będzie je łączył z domowym routerem sieci bezprzewodowej.

Różne poziomy zaawansowania

Aplikacja będzie dostępna w wersji podstawowej, zaawansowanej i profesjonalnej. Wersja podstawowa IntesisHome daje możliwość włączenia i wyłączenia urządzenia klimatyzacyjnego, ustawienia pożądanej temperatury oraz wyboru trybu pracy. Z kolei wersje zaawansowana i profesjonalna posiadają dodatkowe funkcje, takie jak informowanie właściciela domu o konieczności dokonywania niezbędnych prac konserwacyjnych oraz o wadliwym działaniu urządzenia. Ponadto aplikacja daje możliwość wcześniejszego przygotowania kilku profili ustawień, które można aktywować w zależności od potrzeb.

„Teraz, aby włączyć klimatyzację czy zmienić temperaturę w pomieszczeniu, nie trzeba już podchodzić do zamontowanego na ścianie panelu. Co więcej, nie trzeba nawet być w budynku, w którym jest ona zainstalowana. Wystarczy mieć przy sobie telefon lub tablet i uruchomić aplikację.” – mówi Tomasz Lenarczyk z firmy Panasonic. „Takie rozwiązanie to nie tylko wygoda, ale również oszczędność energii, gdyż klimatyzacja nie musi działać cały dzień. Dzięki IntesisHome, aby zapewnić sobie komfort i odpowiednią temperaturę, wystarczy uruchomić urządzenie zaledwie na kilka chwil przed powrotem do domu.” – dodaje Tomasz Lenarczyk.

Aplikację będzie można pobrać już w maju – w zależności od urządzenia, na którym będzie działała – z AppStore bądź Google Play. Informacje na temat ceny odbiornika i aplikacji IntesisHome zostaną podane w późniejszym terminie.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej