Strona główna / Na czasie / Dzień Dziewczęcia w polskim sektorze ICT
czwartek 26 kwiecień 2012 | Cezary Tchorek-Helm/Cisco
Dzień Dziewczęcia w polskim sektorze ICT
W ponad 30 biurach na całym świecie Cisco organizuje 26 kwietnia 2012 roku obchody "Girls in ICT Day". To światowy dzień organizowany przez ITU (International Telecommunication Union, organizację ONZ, zajmującą się technologiami informacyjnymi i komunikacyjnymi), podczas którego firmy telekomunikacyjne i agencje rządowe zapraszają studentki i uczennice liceów do udziału w sesjach i prezentacjach poświęconych karierze w branży ICT. Polski oddział światowego lidera rozwiązań sieciowych bierze udział w tym wydarzeniu po raz pierwszy.

Podczas wystąpień i bezpośrednich rozmów z kobietami pracującymi na różnych stanowiskach w firmie Cisco, warszawskie licealistki będą mogły poznać specyfikę pracy w branży ICT, która często jest kojarzona jako typowo męska. Dlatego też spotkania takie mają na celu zachęcić uczennice liceów do wyboru ścisłych kierunków studiów (jak podaje GUS, tylko 10% studentów kierunków IT to kobiety), a w przyszłości kariery w branży ICT. Girls in ICT Day to jedna z wielu inicjatyw przygotowywaych przez firmę Cisco a mających na celu budowę społeczeństwa opartego na wiedzy w Polsce. Jedną z najważniejszych aktywności społecznej odpowiedzialności biznesu firmy Cisco jest program Cisco Networking Academy.

  • Girls in ICT Day to światowy dzień, którego celem jest zachęcanie dziewcząt oraz młodych kobiet do budowania swojej ścieżki kariery w branży informacyjno-komunikacyjnej. Odbywa się on w każdy ostatni czwartek kwietnia. Wtedy to przedsiębiorstwa, firmy, szkoły wyższe oraz wiele innych instytucji otwiera swoje drzwi i organizuje wydarzenia mające na celu przedstawienie uczennicom i studentkom korzyści z kariery w branży ICT. Inicjatywa ta ma pomagać w wyrównywaniu szans kobiet i wpływaniu na podejmowanie przez nie decyzji o przyszłej karierze, wskazuje młodym kobietom zalety wyboru zawodu, który włączy je do wysoko wyspecjalizowanych kadr w nauce, sferze badań i rozwoju oraz innych kluczowych dla gospodarki dziedzinach.
  • Program Cisco Networking Academy jest kierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów wyższych uczelni oraz osób pragnących uzyskać nowe umiejętności zawodowe. Kursy obejmują szkolenie IT Essentials oraz kursy przygotowujące do zdobycia certyfikatów Cisco: CCNA, CCNP oraz CCNA Security. Uczestnicy biorą udział w zajęciach teoretycznych z wykorzystaniem e-learningu, a przede wszystkim zdobywają umiejętności praktyczne w laboratorium, a także korzystają z nowoczesnych, multimedialnych materiałów dydaktycznych. Od momentu rozpoczęcia programu Cisco Networking Academy w szkoleniach w Polsce wzięło udział ponad 75 tysięcy słuchaczy. W ubiegłym roku w programie uczestniczyło ponad 22 tysięcy studentów w 302 akademiach.  

Na świecie program Cisco Networking Academy jest realizowany od 1997 roku, a w Polsce od 2000 roku i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Obecnie Cisco  Networking Academy ma już ponad 1 milion studentów na całym świecie. Jest to największa na świecie społeczność e-learningowa i jednocześnie największa klasa na świecie.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej