Strona główna / Na czasie / Szukanie pracy przez telefon?
niedziela 29 kwiecień 2012 | Robert Kamiński
Szukanie pracy przez telefon?
Przeglądanie ofert pracy, aplikowanie z poziomu telefonu, obserwowanie pracodawców oraz polecanych ofert pracy to tylko niektóre z zalet pierwszej mobilnej aplikacji biznesowego serwisu społecznościowego GoldenLine.pl, z której mogą obecnie korzystać wyłącznie użytkownicy Windows Phone.  Można ją pobrać za darmo w Marketplace.

GoldenLine to serwis społecznościowy skierowany do profesjonalistów o zróżnicowanych zainteresowaniach, stanowiskach oraz celach zawodowych. Pozwala on zarządzać kontaktami biznesowymi, docierać do ciekawych ofert pracy, a także wymieniać się wiedzą i doświadczeniami w grupach dyskusyjnych. Dzięki stworzonej przez JOJO Mobile aplikacji tego serwisu na Windows phone, już od marca można korzystać ze wszystkich funkcjonalności serwisu GoldenLine.

Aplikacja udostępnia użytkownikowi funkcje serwisu GoldenLine takie jak: wyszukiwanie i dodawanie nowych kontaktów, przeglądanie ofert pracy i aplikowanie z poziomu telefonu, przeglądanie profili pracodawców oraz polecanych ofert pracy (na bazie kryteriów z profilu). Pozwala także na czytanie i wysyłanie wiadomości oraz przeglądanie, wyszukiwanie grup tematycznych.

„Aplikacja GoldenLine w wersji na Windows Phone jest wyjątkowa. Twórcy doskonale wykorzystali unikatowe funkcjonalności interfejsu Metro, dzięki czemu użytkownicy korzystający z aplikacji mają więcej możliwości na  Windows Phone. Aplikacja przypięta do ekranu informuje nas na bieżąco o nowych wiadomościach oczekujących w naszej skrzynce. Łatwy i przejrzysty design interfejsu aplikacji pozwala skomunikować się z dowolnym kontaktem/znajomym czy grupą oraz brać czynny udział w dyskusjach.” – mówi Ewelina Bagińska, odpowiedzialna za Windows Phone w polskim oddziale Microsoft.

Interfejs metro

Korzystanie z GoldenLine na telefonie jest niezwykle proste i szybkie dzięki interfejsowi Metro Windows Phone, panoramom i pivotom. Widoczny na ekranie system interaktywnych kafelków, grupuje Kontakty, Wiadomości, Zdjęcia igoldenlineMuzykę + Wideo, a także ulubione - wybrane spośród ponad 80 000 dostępnych w Marketplace - aplikacje. Dzięki temu możliwa jest bogata personalizacja ekranu poprzez przypinanie ulubionych aplikacji bezpośrednio na ekran smartfona. Dynamiczny kafelek sprawia, że jesteśmy błyskawicznie informowani o nowych wiadomościach, co pozwala w każdej chwili  i w każdym miejscu szybko na nie odpowiadać, niemalże wprost z ekranu.

Aplikacja została zaprojektowana przez JOJO Mobile, polską firmę deweloperską, która jest autorem wielu gier i programów na smartfony. Wiele z jej rozwiązań i aplikacji jest obecnych w Marketplace Windows Phone. 

Windows Phone Marketplace zadebiutował niewiele ponad rok temu (7 października 2010 roku) z zaledwie tysiącem aplikacji w ofercie. Dziś, dzięki wysokiej aktywności deweloperów z całego świata, wirtualny sklep oferuje swoim użytkownikom przeszło osiemdziesiąt razy większą liczbę programów. Dużą rolę w rozwoju Windows Phone Marketplace odgrywa Polska – trzeci na świecie kraj pod względem liczby powstających aplikacji na Windows Phone. Polscy deweloperzy stworzyli ich już 3600. Aplikacje tworzą zarówno profesjonalni deweloperzy i firmy, jak i początkujący autorzy, w tym studenci z uczelni różnych krajów. Młodzi deweloperzy wzbogacają platformę o wiele ciekawych, innowacyjnych aplikacji.

W sklepie Windows Phone pojawia się dziennie średnio 300 nowych programów, chociaż jeszcze kilka miesięcy temu wskaźnik ten wynosił 165. Oznacza to, że tempo wzrostu liczby aplikacji zwiększa się z dnia na dzień.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej