Strona główna / Na czasie / LG prezentuje 2 generację snartfonów 3D
środa 09 maj 2012 | Robert Kamiński
LG prezentuje 2 generację snartfonów 3D
LG Swift 3D Max, najnowsze osiągnięcie LG w dziedzinie technologii 3D, która nie wymaga korzystania ze specjalnych okularów, wchodzi na światowy rynek.
Tagi: smartfon, lg, lg optimus, 3d,

Urządzenie, które po raz pierwszy zaprezentowano na targach Mobile World Congress (MWC) 2012, pojawi się w pierwszej kolejności w Europie. Ten smartfon 3D drugiej generacji wyposażony został w udoskonalony chipset i atrakcyjniejsze funkcje rozrywki 3D, a wszystko to w cieńszej i lżejszej obudowie.

W modelu Swift 3D Max praktycznie przekroczyliśmy granicę innowacyjności w obszarze rozrywki mobilnej ― powiedział dr Jong-seok Park, prezes i dyrektor generalny firmy LG Electronics Mobile Communications. To urządzenie znacznie rozwinęło się od targów Mobile World Congress w 2011 r., podczas których zaprezentowaliśmy pierwszy model LG Swift 3D. Swift 3D Max, smartfon drugiej generacji jest równie cienki i lekki jak inne smartfony klasy wyższej, a jednocześnie oferuje znakomitą jakość obrazu zarówno w dwóch, jak i w trzech wymiarach, i to bez konieczności używania okularów.

LG Optimus

Nowy konwerter 3D

LG Swift 3D Max został wyposażony w nowy konwerter 3D, który umożliwia oglądanie szerszej gamy treści 3D — wprowadza trzeci wymiar do obrazów 2D z serwisów Google Earth, Google Maps i innych aplikacji zawierających mapy. Na odwiedzających targi MWC 2012 duże wrażenie zrobił również wyjątkowy edytor wideo 3D, który pozwala w czasie rzeczywistym edytować w telefonie filmy w trójwymiarze. Dzięki specjalnemu przyciskowi z boku urządzenia użytkownicy mogą bez trudu przełączać się między trybem 2D i 3D. LG Swift 3D Max ma też ikony w stylu 3D, które użytkownik może dostosowywać przez wstawianie własnych grafik za pomocą funkcji Icon Customizer.

W ramach najbliższej aktualizacji udostępnione zostaną również inne dodatkowe funkcje, takie jak konwerter HD, który umożliwia przeglądanie treści w wysokiej rozdzielczości na telewizorze podłączonym przez łącze MHL (Mobile High-Definition Link), oraz kalkulator odległości o nazwie Range Finder, który oblicza odległość między aparatem a obiektem i wymiary obiektu metodą triangulacji.

LG Swift 3D Max jest o 2 mm cieńszy i o 20 g lżejszy niż poprzedni model — urządzenie ma grubość zaledwie 9,6 mm i waży 148 g. Wbudowany z tyłu smartfona aparat o rozdzielczości 5 megapikseli jest wyposażony w dwa obiektywy, co pozwala rejestrować w trójwymiarze zarówno zdjęcia, jak i wideo. Dzięki bezokularowej technologii 3D zarejestrowany materiał można oglądać bezpośrednio na ekranie smartfona lub na monitorze lub telewizorze obsługującym technologię 3D.

Najważniejsze dane techniczne:

  • Chipset: dwurdzeniowy procesor 1,2 GHz (OMAP4430)
  • Ekran: 4,3-calowy ekran 3D WVGA z powłoką Corning® Gorilla® Glass 2
  • Pamięć: wewnętrzna pamięć 8 GB, pamięć RAM: 1 GB, obsługa kart Micro SD (maks. 32 GB)
  • Aparat: 2 x 5 megapikseli z tyłu urządzenia, VGA z przodu
  • System operacyjny: Android 2.3 (Gingerbread)
  • Bateria: 1 520 mAh

Inne:

  • HSPA+ 21 Mb/s
  • Połączenie HDMI z telewizorem lub monitorem 2D/3D do 1080p przez MHL
  • DLNA do połączenia bezprzewodowego z telewizorem/komputerem PC   (możliwość odtwarzania wideo w 3D)
  • Pełna obsługa NFC, LG Tag+

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej