Strona główna / Na czasie / Avaya Identity Engines zabezpiecza dostęp do Sieci
środa 09 maj 2012 | Robert Kamiński
Avaya Identity Engines zabezpiecza dostęp do Sieci
Rozwiązanie Avaya Identity Engines 8.0 unifikuje dostęp do sieci przewodowej i bezprzewodowej dla pracowników i ich gości bez narażania firmy na niebezpieczeństwo.

Firma Avaya, zaprezentowała rozszerzoną ofertę rozwiązań sieciowych, które pozwolą zachować wyższy stopień bezpieczeństwa i kontrolę nad siecią, również w przypadku takich inicjatyw, jak Bring Your Own Device (BYOD; przynieś swoje urządzenie). Rozwiązanie Avaya Identity Engines 8.0 zapowiedziane na konferencji Interop w Las Vegas w prosty i ekonomiczny sposób zapewnia pracownikom i gościom bezpieczny, kontrolowany dostęp do sieci przewodowych i bezprzewodowych z poziomu urządzeń osobistych.

Przedsiębiorstwa muszą wiedzieć, kto i jak uzyskuje dostęp do ich sieci — czy za pomocą laptopów, komputerów stacjonarnych, smartfonów czy też tabletów. Rozwiązanie Avaya Identity Engines 8.0 wprowadza dwie nowe, ważne funkcje, które pomagają wyeliminować zagrożenia związane z urządzeniami osobistymi w korporacyjnej sieci i pozwalają przedsiębiorstwom zapewnić bezpieczny, elastyczny dostęp poszczególnym użytkownikom.

  • Ignition Access Portal oferuje jednolity sposób dostępu użytkownikom sieci przewodowej i bezprzewodowej. Upraszcza zarządzanie inicjatywami typu BYOD za sprawą automatycznej rejestracji i identyfikowania urządzeń, co zapewnia personelowi IT szczegółowy wgląd w typy oraz profile urządzeń w sieci i umożliwia – w razie konieczności – podjęcie odpowiednich działań. Access Portal można dostosować do wymagań przedsiębiorstwa i wdrożyć w skali całej sieci oraz w różnych lokalizacjach geograficznych.
  • Ignition CASE Client automatycznie konfiguruje urządzenia pod kątem bezpiecznego dostępu do sieci. Jest to tymczasowy program kliencki, który przed dopuszczeniem urządzenia do sieci sprawdza, czy spełnia ono określone wymagania w zakresie bezpieczeństwa i konfiguruje je, nie ujawniając użytkownikom niezbędnych certyfikatów lub współdzielonych kluczy. Jest to szczególnie przydatne na przykład wtedy, gdy partnerzy biznesowi z zwnętrznymi laptopami potrzebują zabezpieczonego, ale ograniczonego dostępu do zasobów sieci — notebook zostaje skonfigurowany automatycznie w ciągu kilku sekund, po czym program kliencki „znika” ze sprzętu użytkownika.

Rozwiązanie dla pracowników mobilnych

Avaya Identity Engines to część Avaya Mobile Collaboration for Enterprise, zintegrowanego rozwiązania dla pracowników mobilnych, które zapewnia swobodny wybór miejsca i sposobu pracy. Rozwiązanie to gwarantuje bezpieczne, niezawodne i ekonomiczne współdziałanie aplikacji oraz urządzeń mobilnych i oferuje nowe sposoby używania urządzeń osobistych do celów zawodowych za sprawą aplikacji, zunifikowanej infrastruktury komunikacyjnej, technologii sieciowych oraz usług profesjonalnych firmy Avaya.

W ten sposób firma Avaya potwierdza swoje zaangażowanie w realizację hasła „The Power of We™” w celu zapewnienia korzyści wszystkim klientom firmy, wspierając ich w zapewnieniu szybszej współpracy, podejmowaniu mądrzejszych decyzji oraz osiąganiu lepszych wyników biznesowych.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej