Strona główna / Na czasie / Spojrzenie na Ziemię z nieba - nowa warstwa  w Google Earth
wtorek 11 grudzień 2007 | Cezary Tchorek-Helm
Spojrzenie na Ziemię z nieba - nowa warstwa  w Google Earth
Google Earth opublikowało ponad 500 zdjęć pokazujących w niespotykany wcześniej sposób naszą planetę. Fotografie autorstwa Yanna Arthus-Bertranda - dostępne są jako oddzielna warstwa, łącznie z zaskakującymi faktami i liczbami opisującymi stan Ziemi.

GoodPlanet.org  ogląda Ziemię

Warstwa nazwana „Ziemia widziana z nieba z GoodPlanet” będzie regularnie uaktualniana przez GoodPlanet.org o nowe zdjęcia i fakty przy wykorzystaniu zdjęć z różnych agencji z całego świata. Pojawi się w katalogu Globalna świadomość w Google Earth, skupiającym szereg warstw przedstawiających problemy środowiskowe i humanitarne.

Chcąc przejść do katalogu globalna świadomość, należy otworzyć folder Warstwy na pasku narzędziowym po lewej stronie - aplikację można pobrać bezpłatnie ze strony Google Earth.

Niezwykłości niebiańskie

Niezwykłe fotografie autorstwa Yanna Arthus-Bertranda można podziwiać także na spersonalizowanej stronie głównej iGoogle. Wystarczy dodać do niej gadżet „Ziemia widziana z nieba z GoodPlanet”, żeby każdego dnia otrzymać nową fotografię z jej umiejscowieniem w serwisie Google Maps. Sama warstwa, materiały wideo i gadżet iGoogle są dostępne z mikroserwisu  „Ziemia z nieba”.

Yann Arthus-Bertrand powiedział: „Przy każdej odsłonie którejś z fotografii użytkownicy zobaczą najważniejsze informacje o scenie, która została uwieczniona na zdjęciu. Wspólnie z moją organizacją GoodPlanet.org, chciałbym, aby te fotografie popchnęły ludzi od zachwytu do zrozumienia i zaangażowania w otaczające ich kwestie.”

Warstwa technologicznie zaawansowana

Materiały w ramach projektu Ziemia z nieba będą dostępne w 14 językach: angielskim, arabskim, chińskim, czeskim, francuskim, hiszpańskim, holenderskim, japońskim, koreańskim, niemieckim, polskim, portugalskim, rosyjskim i włoskim.

Rebecca Moore, dyrektor Google Earth Outreach, powiedziała: „Zdjęcia Yanna Arthus-Bertranda są nie tylko piękne, ale podkreślają także niezwykle ważne problemy środowiskowe na całym świecie. Google Earth to znakomita platforma do zaprezentowania prac organizacji GoodPlanet.org i przedstawienia tych zagadnień w graficzny, łatwy do zrozumienia sposób. To fantastyczne, że nasza technologia znajduje zastosowanie w tak szlachetnej sprawie.”

 Google Earth

Google Earth łączy obrazy satelitarne, mapy i siłę wyszukiwarki Google, żeby uczynić informacje geograficzne na temat całego świata łatwo dostępnymi i użytecznymi. Od chwili premiery Google Earth w czerwcu 2005 r. odnotowano ponad 300 milionów unikalnych pobrań tej aplikacji.

GoodPlanet.org

GoodPlanet jest organizacją charytatywną, stworzoną i kierowaną przez Yanna Arthus-Bertranda, który dąży do zwiększenia publicznej świadomości w zakresie światowych problemów i promowania zrównoważonego rozwoju.

Misją GoodPlanet.org  jest:

Promowanie zrównoważonego rozwoju, dzięki czemu każdy z nas może stać się aktorem w procesie ewolucji naszej planety, a zatem wpływać na naszą własną przyszłość.

Poprawa publicznej wiedzy na temat światowych problemów za pomocą projektów na dużą skalę: happeningów kulturalnych i pedagogicznych, wystaw, produkcji audiowizualnych, zdjęć, książek.

Mobilizacja uczestników życia gospodarczego i politycznego, wiązanie ich z działaniami GoodPlanet, dzięki czemu mogą aktywnie zaangażować się w zrównoważony rozwój.

Działanie, uruchamianie programów, które przynoszą konkretne odpowiedzi w obliczu zagrożeń, przed jakimi stoi nasza planeta.

Podobne artykuły
Komentarze
comments powered by Disqus
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej