Strona główna / Na czasie / Najszybszy router na rynku
niedziela 10 czerwiec 2012 | Jan Petersen/D-Link
Najszybszy router na rynku
Firma D-Link wprowadziła na rynek router DIR-857, przeznaczony szczególnie dla wielbicieli cyfrowych multimediów. Może on przesyłać dane przy użyciu dwóch częstotliwości sieci bezprzewodowej jednocześnie (2.4GHz i 5Ghz), z szybkością maksymalną 450 Mb/s na każdej z nich. Łączna szybkość maksymalna sieci Wireless N wynosi aż 900 Mb/s.

Dzięki rozbudowanym możliwościom strumieniowego przesyłania danych za pośrednictwem wbudowanego gniazda kart SD i portu USB, nowy router multimedialny HD jest znakomitym rozwiązaniem dla klientów, którzy pragną uzyskać szybki dostęp do zaawansowanych treści i korzystać z nich w całej sieci domowej, dzieląc się nimi z innymi domownikami.

2 pasma

Innowacyjna technologia dwupasmowa, zastosowana w multimedialnym routerze HD, w rzeczywistości tworzy dwie sieci bezprzewodowe. Jedna z nich używana jest do codziennych działań, takich jak przeglądanie stron WWW i sprawdzanie poczty elektronicznej. Druga, oparta na częstotliwości 5 GHz, służy do pobierania i strumieniowego przesyłania rozbudowanych treści multimedialnych. Ta częstotliwość jest bardziej odporna na zakłócenia powodowane przez urządzenia elektroniczne w domu i znakomicie nadaje się do pobierania lub strumieniowego przesyłania treści HD bezpośrednio na komputer, laptop, konsolę do gier lub odtwarzacz multimedialny (np. D-Link Boxee Box). Umożliwia to oglądanie filmów i nagrań domowych przy użyciu telewizora HDTV.

  • Dwupasmowy router multimedialny HD umożliwia strumieniowe przesyłanie treści bezpośrednio z routera przy użyciu gniazda kart SD lub portu USB. W kilka sekund można udostępnić innym użytkownikom domowej sieci najnowsze zdjęcia, ulubione utwory lub najzabawniejsze filmy wideo. Dzięki zastosowaniu najnowszego standardu USB 3.0, pliki i inne treści mogą być pobierane dziesięć razy szybciej niż w przypadku starszych standardów USB. Wbudowany serwer multimedialny pozwala jednocześnie przesyłać strumieniowo dane do różnych komputerów lub tabletów. Oznacza to, że domownicy mogą korzystać z zasobów sieci w tym samym czasie, robiąc to, na co mają właśnie ochotę - rodzice mogą oglądać filmy w salonie, a dzieci grać na konsoli w swoich sypialniach.
  • Router multimedialny HD jest również wyposażony w unikalną technologię SharePort™ oraz aplikacje przenośne SharePort™. Dzięki nim możliwe jest uzyskiwanie dostępu do treści, zarządzanie nimi oraz współużytkowanie ich z rodziną i przyjaciółmi. Użytkownicy mogą uzyskiwać dostęp do dokumentów, zdjęć, muzyki i filmów wideo przy użyciu aplikacji dla tabletów iPad oraz telefonów iPhone. Dzięki dynamicznym mechanizmom kontroli rodzicielskiej można być pewnym, że dzieci nie będą miały dostępu do nieodpowiednich treści.

 

 

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej