niedziela 10 czerwiec 2012 | Jan Petersen/D-Link

Najszybszy router na rynku

Firma D-Link wprowadziła na rynek router DIR-857, przeznaczony szczególnie dla wielbicieli cyfrowych multimediów. Może on przesyłać dane przy użyciu dwóch częstotliwości sieci bezprzewodowej jednocześnie (2.4GHz i 5Ghz), z szybkością maksymalną 450 Mb/s na każdej z nich. Łączna szybkość maksymalna sieci Wireless N wynosi aż 900 Mb/s.

Dzięki rozbudowanym możliwościom strumieniowego przesyłania danych za pośrednictwem wbudowanego gniazda kart SD i portu USB, nowy router multimedialny HD jest znakomitym rozwiązaniem dla klientów, którzy pragną uzyskać szybki dostęp do zaawansowanych treści i korzystać z nich w całej sieci domowej, dzieląc się nimi z innymi domownikami.

2 pasma

Innowacyjna technologia dwupasmowa, zastosowana w multimedialnym routerze HD, w rzeczywistości tworzy dwie sieci bezprzewodowe. Jedna z nich używana jest do codziennych działań, takich jak przeglądanie stron WWW i sprawdzanie poczty elektronicznej. Druga, oparta na częstotliwości 5 GHz, służy do pobierania i strumieniowego przesyłania rozbudowanych treści multimedialnych. Ta częstotliwość jest bardziej odporna na zakłócenia powodowane przez urządzenia elektroniczne w domu i znakomicie nadaje się do pobierania lub strumieniowego przesyłania treści HD bezpośrednio na komputer, laptop, konsolę do gier lub odtwarzacz multimedialny (np. D-Link Boxee Box). Umożliwia to oglądanie filmów i nagrań domowych przy użyciu telewizora HDTV.

  • Dwupasmowy router multimedialny HD umożliwia strumieniowe przesyłanie treści bezpośrednio z routera przy użyciu gniazda kart SD lub portu USB. W kilka sekund można udostępnić innym użytkownikom domowej sieci najnowsze zdjęcia, ulubione utwory lub najzabawniejsze filmy wideo. Dzięki zastosowaniu najnowszego standardu USB 3.0, pliki i inne treści mogą być pobierane dziesięć razy szybciej niż w przypadku starszych standardów USB. Wbudowany serwer multimedialny pozwala jednocześnie przesyłać strumieniowo dane do różnych komputerów lub tabletów. Oznacza to, że domownicy mogą korzystać z zasobów sieci w tym samym czasie, robiąc to, na co mają właśnie ochotę - rodzice mogą oglądać filmy w salonie, a dzieci grać na konsoli w swoich sypialniach.
  • Router multimedialny HD jest również wyposażony w unikalną technologię SharePort™ oraz aplikacje przenośne SharePort™. Dzięki nim możliwe jest uzyskiwanie dostępu do treści, zarządzanie nimi oraz współużytkowanie ich z rodziną i przyjaciółmi. Użytkownicy mogą uzyskiwać dostęp do dokumentów, zdjęć, muzyki i filmów wideo przy użyciu aplikacji dla tabletów iPad oraz telefonów iPhone. Dzięki dynamicznym mechanizmom kontroli rodzicielskiej można być pewnym, że dzieci nie będą miały dostępu do nieodpowiednich treści.