Strona główna / Na czasie / Pierwsza w Europie Akademia Huawei (HANA)
środa 13 czerwiec 2012 | Cezary Tchorek-Helm
Pierwsza w Europie Akademia Huawei (HANA)
Huawei i Politechnika Warszawska podpisały umowę dotyczącą prowadzenia przez uczelnię pierwszej w Europie Autoryzowanej Akademii HUAWEI (HANA). Celem Akademii będzie pogłębienie wiedzy oraz umiejętności praktycznych studentów w zakresie nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych, w tym technologii LTE.

Pierwszy cykl zajęć w Akademii HANA rozpocznie się już w październiku br., na początku nowego roku akademickiego 2012-2013. Na zajęciach realizowany będzie program szkoleniowy opracowany przez HUAWEI i uzgodniony z Politechniką Warszawską. Wszyscy uczestnicy, którzy otrzymają pozytywną ocenę z egzaminu przeprowadzonego pod koniec kursu, otrzymają certyfikat Akademii HANA.

  • HUAWEI od lat wspiera rozwój technologii teleinformatycznych, współpracując z uczelniami technicznymi na całym świecie. Uruchomienie Akademii HANA to kolejny etap w realizacji długoterminowej współpracy pomiędzy HUAWEI a Politechniką Warszawską w zakresie rozwoju naukowego i technicznego, w ramach której firma m.in. wyposażyła laboratoria dydaktyczne na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych w nowoczesny sprzęt działający w oparciu o technologie Long Term Evolution (LTE) i IP Multimedia Subsystem (IMS) oraz realizuje programy szkoleń technologicznych i praktyk przemysłowych dla studentów uczelni.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej