Strona główna / Na czasie / Dell Inspiron dla edukacji
środa 13 czerwiec 2012 | Cezary Tchorek-Helm/Dell
Dell Inspiron dla edukacji
Nowe laptopy są skierowane do rynku edukacyjnego. Jak zapowiada producent, urządzenia odpowiadają na specyficzne potrzeby uczniów i studentów. Wszystkie przedstawione przez Dell laptopy Inspiron wyposażone są w procesory Intel 3. generacji (Ivy Bridge), system operacyjny Microsoft Windows 7 Home Premium i będą uczestniczyły w programie aktualizacji do najnowszego systemu Microsoft Windows 8.

Nowa rodzina laptopów Inspiron otrzymała nowy wygląd, a jednym z nowych elementów są zaokrąglone krawędzie. Dodatkowo Dell współpracował z Waves oraz Skullcandy, aby dostarczyć użytkownikom bogatego dźwięku. Laptopy wyposażone są także w technologię Waves MaxxAudio, która oferuje studyjnej jakości dźwięk podczas oglądania filmów i słuchania muzyki bez konieczności podłączania zewnętrznych głośników.  Inspiron 14z oraz Inspiron R Special Edition mają dodatkowo wbudowane głośniki sygnowane przez Skullcandy.

Inspiron 14z

Dostępny od lipca tego roku, jest pierwszym w rodzinie Inspiron komputerem z kategorii Ultrabook. Inspiron 14z to idealny prezent na zakończenie studiów, dzięki mobilnej konstrukcji i dużej wydajności. Wykorzystuje technologie Intel Rapid Start Technology dla szybkiego startu i wychodzenia z trybu uśpienia i pozwala na 7 godzin pracy na wbudowanej baterii. Dzięki wykończeniu z polerowanego aluminium w dwóch kolorach (srebrny „Moon Silver” lub czerwony „Fire Red”), Inspiron 14z jest solidnym, dobrze wyposażonym Ultrabookiem w przystępnej cenie. Ważący od 1.87 kg i mierzący 21 mm w najgrubszym miejscu, jest łatwy w przenoszeniu w plecaku lub torbie.

Inspiron 15R oraz 17R

Inspiron 15R oraz Inspiron 17R to eleganckie, wyposażone przydatne funkcje laptopy do codziennej pracy. Ekrany HD, bogaty dźwięk dzięki technologii Waves MaxxAudio 3, a także wiele opcji łączności i duży wybór procesorów, pamięci i dysków twardych, czynią je wielozadaniowymi komputerami dla całej rodziny. Opcjonalne kolorowe obudowy SWITCH pozwalają na proste dostosowanie wyglądu komputera do swoich upodobań.

Inspiron R Special Edition

Nowe laptopy Inspiron Special Edition oferują dużą wydajność i funkcje z segmentu premium dla wyjątkowych doznań podczas korzystania z multimediów, które wcześniej nie były dostępne w tej serii. Inspiron 15R Special Edition oraz 17R Special Edition pozwalają cieszyć bogatym dźwiękiem dzięki technologii Waves MaxxAudio 4 i głośnikom od Skullcandy, a także dedykowanej karcie graficznej AMD (Inspiron 15R Special Edition) i NVIDIA (Inspiron 17R Special Edition).

  • Nowe laptopy Inspiron R Special Edition mają obudowę z solidnego, eleganckiego aluminium w czarnym kolorze (Stealth Black), ekrany HD w standardzie, a także opcjonalne napędy Blu-ray. Inspiron 17R Special Edition jest także dostępny z opcjonalnym, superjasnym ekranem Full HD (400 nit), ekranem z matową powłoką lub matrycą Full HD 3D. Komputery mają podświetlaną klawiaturę oraz opcjonalny dysk mSATA SSD z technologią Intel Rapid Start dla szybkiego startu systemu i wychodzenia z trybu uśpienia.

Ceny

  • Inspiron 15R: Dostępny w cenie od 2599 PLN
  • Inspiron 17R: Dostępny w cenie od 2699 PLN
  • Inspiron 15R Special Edition: Dostępny w cenie od 2999 PLN
  • Inspiron 17R Special Edition: Dostępny w cenie od 3599 PLN
  • Inspiron 14z: Dostępny w cenie od 2999 PLN

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej