Strona główna / Na czasie / VPS z home.pl
piątek 22 czerwiec 2012 | Cezary Tchorek-Helm/home.pl
VPS z home.pl
home.pl zakończyło trwające przez dwa miesiące testy usługi VPS (Virtual Private Server). Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem internautów. Uruchomienie nowego produktu home.pl jest planowane na 28 czerwca 2012.
Tagi: vps, home.pl,

Do udziału w testach zgłosiło się ponad 4700 chętnych. Akcja skupiała się wokół „Ligi Testerów”, w ramach której osoby rejestrujące się na test miały realny wpływ na ostateczny kształt produktu oraz szansę na zdobycie cennych nagród (w tym nowy model iPada, szkolenia z zakresu bezpieczeństwa IT oraz specjalne oferty i vouchery na usługi home.pl).

Wirtualne laboratorium

Testerzy zgłaszali swoje sugestie w serwisie PROLABS.home.pl, stanowiącym platformę do komunikacji testerów z ekspertami home.pl. Użytkownicy zdobywali punkty za aktywności, takie jak zgłoszenia błędów, sugestie dotyczące obsługi, a także za wykonywanie specjalnych scenariuszy testowych. Testerzy mieli decydujący wpływ na ostateczny kształt usługi, a przeprowadzane scenariusze jej wykorzystania pozwoliły znacząco zmodyfikować pierwotną wersję produktu. Dzięki nim tak przemodelowano ofertę, aby dostosować ją do oczekiwań klientów. Zgodnie z sugestiami testerów został stworzony m.in. nowy interfejs do zamawiania usług, w pełni skalowalny hardware z rozbudową w trybie on-line, oraz zoptymalizowany został interfejs rozliczeniowy. home.pl poprawił także tłumaczenie interfejsu i zmodyfikował konfigurację systemu, zgodnie z oczekiwaniami klientów.

VPS – produkt stworzony z internautami

Najważniejszymi  atutami VPS wprowadzanego przez home.pl są: szybkość uruchamiania usługi, bezpłatna 7-dniowa wersja demonstracyjna i elastyczne parametry. Klient otrzymuje możliwość dostosowania parametrów usługi za pomocą „suwaków”, dzięki czemu otrzymana usługa jest idealnie dopasowana do jego potrzeb i oczekiwań. Ponadto produkt umożliwia łatwe zarządzanie płatnościami, możliwość definiowania własnych obszarów dostępu, łatwy w obsłudze, intuicyjny interfejs zarządzania kontem i usługą oraz możliwość sprzedaży usług pod własną marką.

Parametry produktu VPS

  • od 1 do 4 wirtualnych procesorów
  • możliwość wyboru taktowania od 500MHz do 5000MHz
  • od 512MB do 8GB RAM
  • od 30 GB do 100 GB przestrzeni dyskowej
  • administracyjny dostęp do serwera
  • płynne skalowanie zasobów
  • możliwość użycia Plesk Panel

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej