Strona główna / Na czasie / Drogie mobilne nowości Della
sobota 30 czerwiec 2012 | Cezary Tchorek-Helm
Drogie mobilne nowości Della
Wysoka jakość wykonania XPS 14 oraz XPS 15 została skojarzona z najnowszymi trendami: Gorilla Glass oraz hybrydowe dyski połączono z energetyczną autonomią. Dziwi wszakże wycena laptopów: w dobie coraz tańszych urządzeń, Dell jest kolejną po HP firmą podnoszącą ceny, co może skutkować tylko jednym: przesiadką na tablety przez konsumentów i wyborem tańszej konkurencji przez profesjonalistów.

Zostawmy jednak ceny z kosmosu i przejdźmy do techniki. Tu Dell ma czym się pochwalić. XPS 13 to komputer dla mobilnych użytkowników, podczas gdy XPS 14 zapewnia długi czas pracy na baterii i wiele opcji łączności dla tych, którzy cały dzień są w ruchu i potrzebują być online. Z kolei XPS 15 zapewnia odpowiednią wydajność i wysokiej jakości ekran dla użytkowników tworzących treści multimedialne.

Szklany ekran

Wszystkie trzy nowe notebooki mogą być narzędziami polityki BYOD. Konsumeryzacja ICT pozwala  wykorzystać je w firmie, łącząc cechy poszukiwane przez konsumentów z bezpieczeństwem i usługami wymaganymi przez działy IT. Modele XPS 14 i XPS 15 wyróżniają się wysokiej jakości ekranami wzmocnionymi wytrzymałym szkłem Corning Gorilla Glass, a także najnowszymi procesorami Intel 3. generacji, technologiami Rapid Start, Smart Response oraz Smart Connect, pozwalającymi na większą produktywność, nowe możliwości łączności i na gotowość do pracy w każdej chwili.

XPS 14: Wydajność wzrasta

Ultrabook XPS 14 wykorzystuje wytrzymałą, aluminiową obudowę z innowacyjną, silikonową podstawą, a wszystko to zamknięte w smukłej, mierzącej 20.7 mm grubości obudowie. XPS 14 umożliwia pracę na baterii do 11 godzin. Wyposażony jest także w bardzo jasny, 14-calowy bezramkowy ekran (400 nit HD+), podświetlaną klawiaturę i opcjonalną, wydajną kartę graficzną. XPS 14 zapewnia dużą pojemność tradycyjnego dysku twardego i szybkość dysku SSD (dzięki kombinacji 500GB dysku twardego i 32GB karty mSATA), wspomaganych technologiami Intel Rapid Start i Smart Response. Rapid Start pozwala skrócić czas uruchomienia komputera lub wyjścia z trybu uśpienia, a Smart Response szybko rozpoznaje i cache'uje najczęściej wykorzystywane pliki i aplikacje, pozwalając jeszcze szybciej korzystać z najważniejszych informacji.

XPS 15: multimedia

Wykorzystany w XPS 15 bezramkowy ekran jest o 75 procent jaśniejszy od standardowych paneli i standardowo połączony z wydajną kartą graficzną NVIDIA. Laptop ma podświetlaną klawiaturę oraz opcjonalny napęd szczelinowy Blu-ray, który pozwala cieszyć się filmami w wysokiej jakości dźwięku i obrazu. Do wyboru jest dysk twardy o pojemności do 1 TB, który można uzupełnić opcjonalną 32 GB kartą mSATA, aby cieszyć się z szybkości znanej z dysków SSD. Obudowa z aluminium zapewnia dużą wytrzymałość (górna część jest wyciętą z jednego kawałka aluminium), a podstawa z elementami silikonowymi jest przyjemnie chłodna w dotyku.

Komputery przyjazne firmie

Dell uprościł pracę działom IT w firmach, oferując laptopy wyróżniające się dużym bezpieczeństwem i dodatkowymi usługami, których wymagają pracownicy firm. Opcjonalne funkcje to m.in.:

  • Dell ProSupport – dostępne dla biznesowych klientów od jesieni tego roku, oferuje kompleksowe wsparcie z zakresu oprogramowania i sprzętu przy wykorzystaniu pomocy zdalnej, a także interwencji na miejscu u klienta.
  • Trusted Platform Module (TPM) oferuje bezpieczeństwo dzięki szyfrowaniu danych przechowywanych w komputerze dzięki przy wykorzystaniu technologii BitLocker Data Encryption.
  • Usługi konfiguracyjne (dostępne w połowie lipca tego roku) pozwalają zindywidualizować ustawienia BIOSu, obrazu dysku, a także nadać numery identyfikacyjne sprzętowi jeszcze przed wysyłką komputera do klienta, co znacznie przyspiesza proces przygotowania laptopów XPS do pracy w istniejącym środowisku IT firmy.

Ceny i dostępność

  • XPS 14: Dostępny w cenie od 4799 PLN.
  • XPS 15: Dostępny w cenie od 5199 PLN.

 

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej