Strona główna / Na czasie / Polska premiera notebooka firmy Samsung z Serii 9
środa 04 lipiec 2012 | Robert Kamiński
Polska premiera notebooka firmy Samsung z Serii 9
Samsung wielokrotnie udowodnił, że potrafi stworzyć produkty nie tylko innowacyjne, ale również eleganckie. Taki właśnie jest nowy notebook serii 9.

Nowa generacja notebooków z Serii 9 w pełni oddaje innowacyjność i zaawansowanie rozwiązań firmy Samsung w segmencie premium komputerów przenośnych. Najnowszy notebook Samsung Serii 9 o grubości 12,9 mm i wadze zaledwie 1,16 kg jest najcieńszym i najbardziej kompaktowym komputerem przenośnym w ofercie firmy Samsung.

Dzięki zaawansowanej inżynierii, nowy notebook Serii 9 ma jedną z najbardziej smukłych i kompaktowych konstrukcji w segmencie komputerów przenośnych z ekranem 13” (model 900X3C) i 15” (model 900X4C).

samsung serii 9

Ultra kompaktowe wzornictwo

Nowy notebook Serii 9 wyróżnia się stylowym, aerodynamicznym designem, pozbawionym niepotrzebnych ozdobników. Jednolita, wykonana w całości z aluminium obudowa w kolorze Mineral Ash Black została dodatkowo poddana piaskowaniu. Poprzez unikalne rozwiązanie ograniczające rozmiary ramki monitora przy jednoczesnym zwiększeniu jego wymiarów o cal, możliwe stało się zastosowanie dużych ekranów 15-calowych w kompaktowym urządzeniu z segmentu najbardziej cienkich i lekkich notebooków.

Wydajność

Notebook Samsung Serii 9 zapewnia dobre osiągi dzięki zastosowaniu procesorów Intel® Core™ i5 / i7 drugiej generacji, oraz 4GB pamięci operacyjnej DDR3/1600MHz. Zastosowanie szybkiego dysku SSD (128GB lub 256GB) zapewnia szybki dostęp do plików, a także większą niezawodność i bezpieczeństwo danych, mniejsze zużycie energii i nagrzewania się oraz cichszą pracę w porównaniu z tradycyjnymi dyskami. Użycie dysku SSD to większy komfort pracy z wieloma aplikacjami jednocześnie oraz oszczędność czasu, dzięki szybkiemu uruchamianiu systemu. Nowy notebook Serii 9 ładuje system w czasie 9,8 sekundy a wychodzenie ze stanu wstrzymania zajmuje mu zaledwie 1,4 sekundy.

Wyświetlacz

W komputerach Serii 9 zastosowano matrycą LED w technologii SuperBright Plus. Głębia 16 milionów kolorów i jasność 400 cd/m2 zapewniają czysty obraz, intensywne barwy. Dodatkowo szeroki, 160-stopniowy kąt widzenia z każdej pozycji, zapewnia optymalne wrażenia wizualne. Zastosowanie matrycy o rozdzielczości HD+ (1600x900 px) zwiększa wygodę pracy z wieloma oknami i aplikacjami wyświetlanymi jednocześnie na ekranie. Jaśniejszy o 180% ekran SuperBright Plus z powłoką antyrefleksyjną nie męczy wzroku i zapewnia wyrazistość wyświetlanego obrazu w każdym otoczeniu.

Komfort użytkowania

Notebook Samsung Serii 9 został wyposażony w duży, zaawansowany ClickPad, który oferuje nieporównanie większe możliwości niż tradycyjny touch pad. Szeroki na blisko 10 cm, zaopatrzony w szklaną powłokę ClickPad zapewnia większą kontrolę nad urządzeniem dzięki zastosowaniu czujnika gestów wielodotykowych. Użytkownik może wygodnie sterować komputerem poprzez szeroki zestaw wbudowanych i edytowalnych gestów, takich jak „szczypanie”, przesuwanie, przewijanie czy obracanie.

Dzięki aplikacji Samsung Easy Settings dopasowanie notebooka do swoich potrzeb jest banalnie proste. Narzędzie umożliwia szybki wybór opcji dzięki skrótom klawiszowym i pozwala w kilku prostych krokach dopasować najbardziej potrzebne funkcje. Aplikacja integruje się również z oprogramowaniem narzędziowym Samsung, dzięki czemu notebook Serii 9 uruchamia się i pracuje jeszcze szybciej.

Komfort użytkowania notebooka podnosi także zastosowanie czujników mierzących natężenie światła otoczenia, które dostosowują optymalną jasność ekranu i podświetlenia klawiatury do warunków środowiska pracy i potrzeb użytkownika.

Nowy notebook Serii 9 jest już dostępny w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej od 5599 zł (model 900X3C) i 6999 zł (model 900X4C).

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej