Strona główna / Na czasie / Udany konkurs  Windows Phone
piątek 07 wrzesień 2012 | Jan Petersen/Nokia
Udany konkurs  Windows Phone
Pierwszy etap trzeciej edycji Nokia Developers’ Challenge dobiegł końca. Rezultaty konkursu przeszły oczekiwania samych organizatorów. Nokia zaprosiła w tym roku do rywalizacji deweloperów i wizjonerów zainteresowanych platformą Windows Phone.

Do końca sierpnia wpłynęło prawie 1000 zgłoszeń zarówno programistów, którzy zaprezentowali swoje autorskie aplikacje, jak i entuzjastów platformy firmy Microsoft, którzy mają nietuzinkowy pomysł na aplikację, ale nie mają wiedzy programistycznej.

Jak informuje firma Nokia do akcji włączyło się 119 indywidualnych deweloperów i 26 firm. Wśród pomysłodawców znalazło się 4 autorów konceptów na aplikacje Przypominacz, Wi-Fi Tracker, Good to know oraz DojadęDoCelu. Głosowanie na wybrane prace prowadzone będzie przez cały wrzesień na profilu Nokia Poland na portalu Facebook. Aby wziąć w nim udział fani Nokia Poland będą musieli wybrać jedną najlepszą aplikację. Z każdej grupy zostanie wyłoniony zwycięzca, który zmierzy się z liderami pozostałych grup w fazie pucharowej.

Tak duża popularność trzeciej edycji NDC niezwykle nas cieszy i pozwala na planowanie dalszych działań skierowanych do deweloperów i entuzjastów Windows Phone. Do tej pory naszą stronę http://developerschallenge.pl odwiedziło prawie 40 000 osób, co oznacza, że zapotrzebowanie na tematykę aplikacji jest w Polsce bardzo duże - mówi Robert Siewierski, General Manager, Nokia Poland

  • Na autora najciekawszej aplikacji czeka 10 000 PLN. Laureaci drugiego, trzeciego i czwartego miejsca będą mieli okazję odwiedzić Nokia House w Finlandii, gdzie spotkają się z deweloperami firmy Nokia. Najlepsi pomysłodawcy otrzymają telefony Nokia Lumia: 610, 710, 800, 900. Ich koncepcje mogą zostać wykorzystane przez firmę Nokia przy okazji opracowywania kolejnych rozwiązań mobilnych ułatwiających życie codzienne. Firma Nokia nagrodzi również najaktywniejszych internautów, którzy wezmą udział w ocenianiu konkursowych prac na portalu Facebook. Autorzy czterech najciekawszych komentarzy otrzymają smartfony Nokia Lumia 800.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej