Strona główna / Na czasie / Żegluj z Automapą
sobota 29 wrzesień 2012 | Robert Kamiński
Żegluj z Automapą
Tak, to nie pomyłka - Automapa niebawem posłuży również żeglarzom. Po raz pierwszy w serwisie Targeo.pl znajduje się zestaw danych przydatnych nie tylko do nawigacji drogowej, czy pieszej, ale i śródlądowej.

W pierwszej kolejności szczegółowo opracowany został, najpopularniejszy wśród miłośników żeglarstwa, szlak wodny w Polsce, czyli region Wielkich Jezior Mazurskich. Na podstawie najnowszych zdjęć lotniczych przygotowano dokładną mapę linii brzegowych z uwzględnieniem zatok, portów i pirsów.

W mapach, jako odcinki piesze, zaznaczone są keje i pomosty przy jednoczesnym połączeniu ich z siecią drogową, co znacznie ułatwia dotarcie do tych miejsc. Najnowsze dane zawierają również informacje o portach, bindugach oraz miejscach cumowania wraz z dokładnymi opisami.

Na podstawie rozmieszczonych na wodzie znaków kardynalnych oznaczono w mapach mielizny (w tym te nieoznakowane, a najbardziej znane), miejsca występowania kamieni a także obszary na których zastawiane są oznakowane sieci rybackie. Dane te widoczne są na mapach jako jasnoniebieski poligon na tle jeziora.

Kompleksowe zmiany w danych do nawigacji wodnej objęły także serwis Miplo.pl zrzeszający najaktywniejszych użytkowników AutoMapy tworzących i aktualizujących setki tysięcy Użytecznych Punktów (POI). W specjalnej kategorii Żeglarstwo użytkownicy odnajdą ponad 2,6 tys. zaktualizowanych POI uwzględniających m.in przystanie i bindugi oraz miejsca cumowania wraz z opisami i cenami, oznakowanie kanałów, znaki żeglugowe takie jak szlak wodny czy miejsca niebezpieczne a także rozmieszczenie masztów alarmowych.

- To pierwsza tak duża aktualizacja map związana z nawigacją śródlądową. Wraz z kolejnymi aktualizacjami map, oraz nowymi danymi spływającymi od użytkowników w serwisie Miplo.pl, kolejne zmiany i nowe akweny zostaną wkrótce wprowadzone do AutoMapy- powiedział Janusz M. Kamiński, szef PR i marketingu AutoMapy

Najnowsze mapy Polski, uwzględniające dane do nawigacji śródlądowej już wkrótce trafią do użytkowników AutoMapy na platformach Windows, iOS i Android oraz do serwisu lokalizacyjnego Targeo.pl.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej