Strona główna / Na czasie / Rusza nowa platforma zakupowa
sobota 13 październik 2012 | Mariola Czapkiewicz
Rusza nowa platforma zakupowa
W Polsce startuje nowa platforma dla sprzedawców i kupujących, która zmienia podejście do zakupów o 180 stopni – czy zrewolucjonizuje e-commerce? Ponad 66% Internautów dokonuje zakupów w sieci, spośród wszystkich dostępnych e-form aż 60% użytkowników wybiera sklepy internetowe. Konkurencja jest niezwykle duża, czego naturalną konsekwencją jest pojawienie się nowych narzędzi i kanałów e-sprzedaży, które mogą ją zwiększyć.

W Polsce startuje nowa platforma dla sprzedawców i kupujących, która zmienia podejście do zakupów o 180 stopni – czy zrewolucjonizuje e-commerce?  Ponad 66% Internautów dokonuje zakupów w sieci, spośród wszystkich dostępnych e-form aż 60% użytkowników wybiera sklepy internetowe. Konkurencja jest niezwykle duża, czego naturalną konsekwencją jest pojawienie się nowych narzędzi i kanałów e-sprzedaży, które mogą ją zwiększyć.

Duże platformy sprzedażowe oferujące cashback, serwisy zakupów grupowych mają nowego konkurenta – Monsterio.pl. Nowy gracz na rynku wyróżnia się zupełnie nowym podejściem do zakupów, gdzie to klient tworzy ogłoszenie, w którym dokładnie precyzuje  swoje wymagania. 

Czy ta platforma zmieni oblicze polskiego e-commerce?

Monsterio.pl to innowacyjna platforma na europejskim rynku zakupowym. To nowy kanał dystrybucji dla przedsiębiorców, którzy chcą szybko i efektywnie zwiększyć swoją sprzedaż, a z drugiej strony pragną w pełni zaspokoić potrzeby swoich klientów i budować ich lojalność. Serwis wyróżnia zupełnie odmienne od znanego nam dotychczas podejścia do  e-zakupów. Platforma reprezentuje popytowe podejście do sprzedaży, to klient zamieszcza ofertę produktu, którego poszukuje. Oprócz tradycyjnego opisu słownego swojego zapotrzebowania konsument ma także do dyspozycji metodę cecha: parametr dzięki której dokładnie precyzuje na czym mu zależy. Sprzedawcy zarejestrowani w serwisie otrzymują ogłoszenie wypełnione przez kupującego. Następnie każdy pracownik e-sklepu ustala cenę oraz koszty dostawy poszukiwanego produktu i odsyła swoją propozycję do konsumenta. Właściciele e-sklepów dzięki temu oszczędzają swój czas i pieniądze, ponieważ nie muszą definiować potrzeb anonimowego klienta. Dodatkowo mają dostęp do konkretnego nabywcy, który jest zdecydowany na zakup danego produktu.

  • Podejście, w którym to klient czeka na propozycje od różnych sklepów internetowych jest nowością, która ma szansę podbić rynek. Personalizowanie oferty otrzymuje zupełnie nowy wymiar. Taki zabieg ma szansę podnieść jakość kontaktu z klientem, budować jego zadowolenie i lojalność.

Czy e-sklepy mają szanse na realne korzyści?

Właścicielom sklepów internetowych zależy przede wszystkim na wzroście sprzedaży oraz obniżeniu kosztów dodatkowych. Dlatego dużą zaletą jest brak opłat prowizyjnych od zrealizowanej transakcji. W przypadku zarówno małych jak i dużych e-sklepów jest to znaczna oszczędność finansowa. Ponadto przedsiębiorca decydując się na abonament, płaci jedną stałą stawkę, która jest niezależna od ilości przeprowadzonych transakcji i ilości złożonych ofert.

„Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom sprzedawców, oferujemy bezpłatny dostęp do konta premium przez okres miesiąca. Dodatkowo właściciele sklepów mają pełen dostęp do profesjonalnego narzędzia statystycznego, który pozwala na analizę popytu w interesujących ich kategoriach. Sprzedawcy mogą filtrować i sortować otrzymywane ogłoszenia według oczekiwanych przez klientów cech co ułatwia im w znacznym stopniu przeglądanie nadsyłanych ogłoszeń” - mówi współwłaściciel Monsterio.pl Mateusz Zieliński.

Klient świadomy zyskuje więcej!

Obecny rynek e-commerce stwarza e-klientom wiele możliwości realizowania transakcji kupna za pośrednictwem internetu. Zakupy grupowe, cashback kuszą pozornymi promocjami, dzięki porównywarkom mamy możliwość szybkiej weryfikacji cen u wielu dostawców.

Twórcy monsterio.pl idą o jeden krok dalej, pragną aby zakupy dla konsumenta były szybkie, przyjemne i atrakcyjne pod kątem cenowym i jakościowym. Dlatego to właśnie klient składa ofertę szukanego produktu. Dzięki nowoczesnej funkcjonalności platformy może ją w pełni spersonalizować, tak aby kompleksowo spełniała jego oczekiwania. Kupujący ma także możliwość zamieszczania ogłoszeń powiązanych, dzięki czemu może projektować własny zestaw produktów i otrzymywać dodatkowe rabaty. Takie rozwiązanie sprawia, że  konsument oszczędza czas, ponieważ nie musi szukać w sieci idealnego rozwiązania dla siebie. Sprzedawcy widzą oferty nadesłane przez różne e-sklepy dzięki czemu mogą ze sobą konkurować, a klient wybiera najatrakcyjniejszą propozycję. Dużą zaletą jest możliwość bezpośredniego kontaktu ze sprzedawcą za pomocą chata, takie rozwiązanie pozwoli na doprecyzowanie transakcji i rozwianie wszelkich wątpliwości.

Jak pokazują badania właściciele sklepów internetowych w Polsce są niezwykle zadowoleni z biznesu w sieci, który jest o wiele bardziej opłacalny niż tradycyjny sklep. Co więcej Polska jest najszybciej rozwijającym się krajem pod względem e-commerce w Europie. Nie dziwi więc fakt, że zapotrzebowanie na innowacyjne rozwiązania w tej branży stale rośnie. 

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej