Strona główna / Na czasie / Toshiba z Windows 8
poniedziałek 29 październik 2012 | Robert Kamiński
Toshiba z Windows 8
Toshiba nie pozostaje w tyle – podobnie jak konkurencja wraz z premierą Windows 8 wprowadza na rynek ultrabooki, laptopy, All-In-One z najnowszą wersją systemu firmy Microsoft.

Potęga dotyku

Najnowsza wersja Windows wzbudza równie wiele zainteresowania co spekulacji związanych z jej potencjałem. Jednak dla producentów laptopów i tabletów jest to szansa wprowadzenia na rynek urządzeń obsługiwanych dotykiem.

Modele, które można obsługiwać bez użycia myszki czy rysika już teraz cieszą się dużym zainteresowaniem. W przypadku naszych rozwiązań produkty oferują użytkownikom dodatkowe funkcjonalności, stają się urządzeniami typu „dwa w jednym”, mówi Michał Sieradzan, PR coordinator w firmie Toshiba Europe GmbH. Nowy system niesie ze sobą określone korzyści – poza faktem, iż możemy zrezygnować z urządzeń peryferyjnych, takich jak myszka czy klawiatura, Windows 8 będzie po prostu łatwiejszy w użyciu.

Kluczowymi produktami, które Toshiba zaprojektowała specjalnie pod Windows 8 są Satellite U920t i All-In-One LX830.

Najnowszy ultrabook, slider, z serii U jest dwufunkcyjnym rozwiązaniem. Dla osób, które potrzebują skorzystać z klawiatury może być tradycyjnym laptopem, ale szybko i sprawnie przekształci się w tablet oferując użytkownikom kompaktowe, wygodne urządzenie z 12,5-calowym wyświetlaczem.

Z kolei wielozadaniowy All-In-One LX830 może posłużyć jako komputer stacjonarny, telewizor, konsola do gier, nagrywarka czy biblioteka mediów. Dzięki 23-calowemu, dotykowemu ekranowi o rozdzielczości Full HD obsługa komputera nie sprawia trudności, a wygodny statyw poprawia komfort pracy i zapewnia stabilność podczas wpisywania poleceń. Dla osób, które wymagają większej precyzji i wygody, do zestawu dołączone również zostały bezprzewodowa klawiatura i myszka.

Coś dla każdego z nas

Już podczas targów IFA przedstawiciele firmy Toshiba deklarowali, iż od września wszystkie urządzenia dedykowane użytkownikom indywidualnym będą miały preinstalowany system Windows 8. Wśród laptopów z najmłodszą wersją produktu firmy Microsoft na wyróżnienie zasługują przedstawiciele rodziny Satellite – niezwykle wydajny, multimedialny model P875, uniwersalny i solidnie wykonany L850 oraz przystępny cenowo notebook C850.

Kolejną zaletą nowej wersji systemu Windows jest fakt, iż będzie on dostępny w wersji RT. Będzie to rozwiązanie, z którego korzystać będą producenci urządzeń ARM, takich jak tablety. W portfolio firmy Toshiba znajdzie się najnowszy model serii AT oznaczony symbolem 300. Tablet wyposażony w pojemnościowy, 10-punktowy ekran o przekątnej 10,1 cala, opcjonalnie wyposażony w moduł 3G będzie poręcznym urządzeniem ułatwiającym aktywnym użytkownikom codzienną komunikację, korzystanie z multimediów oraz granie w gry.

Czas na wypróbowanie

Dla użytkowników biznesowych wprowadzenie nowego systemu operacyjnego nie oznacza automatycznego przełączenia się na najbardziej aktualną wersję. Priorytetem dla firm jest zachowanie płynności operacji, z tego powodu konieczne jest sprawdzenie kompatybilności Windows 8 z obowiązującymi systemami i rozwiązaniami. Toshiba, doskonale rozumiejąc potrzeby instytucji i firm, proponuje im takie modele jak Portégé R930-14C, ultrabook Portégé Z930-12H Tecra R950-1CG  z preinstalowanym Windows 7 Professional, do których dołączona jest płyta z nowszą opcją systemu Win8 64bit Pro DVD. Dzięki temu klienci mogą sami podjąć decyzję, kiedy dokonają upgrade’u aktualnej wersji zainstalowanego oprogramowania.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej