Strona główna / Na czasie / Płyta Blu-ray Disc wystarczy na 50 lat !
piątek 02 listopad 2012 | informacja prasowa
Płyta Blu-ray Disc wystarczy na 50 lat !
Płyty Blu-ray kojarzą się większości osób z filmami o wysokiej jakości obrazu. Tymczasem sprawdzają się one również jako doskonałe narzędzie do archiwizacji i przechowywania danych i filmów.

Płyty Blu-ray Disc™ to nośniki wyróżniające się dużą pojemnością oraz wyjątkową wytrzymałością i bezpieczeństwem zapisu. Dzięki nim można przechowywać dane o wiele dłużej niż w przypadku innych nośników pamięci - nawet kilkadziesiąt lat. Dla porównania standardowe pamięci USB oraz dyski twarde wystarczają tylko na 5 – 10 lat. W przypadku płyt Panasonic Blu-ray Disc™ przez 50 lat.

Na tak długą wytrzymałość nośników Panasonic wpływa  wyspecjalizowana technologia produkcji, która wykorzystuje nieorganiczne substancje, odporne na promieniowanie UV oraz wilgoć. Natomiast specjalnie utwardzana powłoka podnosi ich odporność na zarysowania i wydłuża ich trwałość. Potwierdzeniem wysokiej wytrzymałości i jakości płyt Panasonic jest certyfikat prestiżowego instytutu badawczego TÜV Rheinland.

Nowa jakość

Płyty Panasonic Blu-ray Disc™ to jedne z najlepszych dostępnych na rynku nośników pamięci zewnętrznej. Przy 50GB pojemności jedna płyta Blu-ray jest w stanie pomieścić tyle samo danych co 10 płyt DVD. Ponadto można na nich przechowywać jednocześnie pliki o różnych formatach zapisu – od dokumentów i zdjęć, po utwory muzyczne oraz filmy video. Sam proces nagrywania jest również o wiele wygodniejszy - płyty Panasonic Blu-ray Disc™ nagrywają się trzy razy szybciej niż płyty DVD (osiągają prędkość do 216 Mb na sekundę). Dane mogą być zapisywane w jakości HD i odtwarzane w tym samym formacie bez pogorszenia obrazu oraz dźwięku.

Szeroki wachlarz możliwości

W ofercie Panasonic dostępne są dwa rodzaje płyt Panasonic Blu-ray Disc™: do nagrywania (Recordable) oraz do wielokrotnego zapisu (Rewritable). Oba rodzaje w zależności od formatów zapisywanych plików są dostosowane do nagrywania danych lub filmów. Płyty oferują  pojemność od 25 do 50 GB z trzema prędkościami nagrywania – 2x, 4x, 6x.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej