Strona główna / Na czasie / 1&1 oferuje firmom większe bezpieczeństwo stron internetowych
piątek 09 listopad 2012 | Informacja Prasowa
1&1 oferuje firmom większe bezpieczeństwo stron internetowych
Firma 1&1 Internet wprowadziła na polski rynek rozwiązanie, które pozwoli klientom zapewnić maksymalne bezpieczeństwo ich skryptów internetowych – 1&1 SiteLock.

Nowa usługa umożliwia skanowanie stron internetowych pod kątem luk w zabezpieczeniach kodu strony i skryptów. Dostarcza również aktualne informacje na temat poziomu bezpieczeństwa online dbając zarówno 
o właścicieli stron, jak i odwiedzających je użytkowników.

Zagrożenia internetowe, takie jak wirusy i szkodliwe oprogramowanie zmieniają się z godziny na godzinę. Większość współczesnych stron internetowych rejestruje dane użytkowników, dlatego każda firma działająca w Internecie potrzebuje ochrony. Pomyłki, jak choćby niezamknięcie nawiasu podczas wprowadzania kodu, mogą ułatwić hakerom ich szkodliwą działalność. Takie błędy nie tylko ograniczają funkcjonowanie strony internetowej, ale także mogą zaszkodzić klientom odwiedzającym witrynę i negatywnie wpłynąć na wizerunek marki.  Oferowana przez 1&1 usługa SiteLock umożliwia klientom sprawne wykrywanie wszelkich luk w zabezpieczeniach kodu i stosowanie niezbędnych środków chroniących stronę.

Rozwiązanie 1&1 SiteLock Basic raz w miesiącu wykonuje skanowanie strony WWW, pod kątem ataków SQL Injection oraz Cross-Site Scripting (XSS) dla maksymalnie 25 wyznaczonych podstron witryny.  Usługa 1&1 SiteLock w wersji Premium przeprowadza natomiast codzienne skanowanie dla nawet 500 podstron domeny. Określa przy tym potrzeby w zakresie modernizowania aplikacji innych producentów i ryzyko naruszenia ochrony danych. Usługa sprawdza, czy dana domena nie została zaatakowana, może również wykryć, czy strona jest używana do dystrybucji szkodliwego oprogramowania. 

Klienci są informowani mailowo o miejscach na stronie, w których występują problemy (np. konkretny adres URL). Umożliwia to natychmiastowe weliminowanie wszelkich zagrożeń związanych z bezpieczeństwem strony. Informacje na temat zagrożeń wraz ze wskazówkami dostępne będą także w Panelu Klienta 1&1. Dostęp do pełnych informacji o wszelkich potencjalnych zagrożeniach pomoże firmom utrzymać maksymalne bezpieczeństwo online.

Ponadto klienci firmy 1&1 mogą zintegrować ze swoją witryną w Internecie znak SiteLock Trust Seal, aby zaznaczyć, że ich strona jest wolna od szkodliwego oprogramowania i 
w pełni bezpieczna.  Oznaczenie tego typu dowodzi zaangażowania firmy w bezpieczeństwo online.  Jego umieszczenie na stronie odpowiednio wzmocni zaufanie klientów i zapewni im poczucie bezpieczeństwa podczas podawania osobistych danych na stronie internetowej przedsiębiorstwa. 

Standardowa cena usługi 1&1 SiteLock Basic wynosi 3,90 zł na miesiąc, a wszyscy nowi klienci, którzy zamówią pakiety hostingowe Linux do 31 grudnia 2012 r., mogą z niej korzystać dla domeny zarejestrowanej w firmie 1&1 bez dodatkowych kosztów przez cały okres obowiązywania umowy. Dodatkowo, odnawiając usługę hostingową, 1&1 SiteLock Basic będzie odnowiony gratis. W ofercie będzie także dostępna opcja zaawansowana: 1&1 SiteLock Premium, która standardowo dostępna jest w cenie 90 zł na miesiąc, a obecnie można ją nabyć za 19,90 zł miesięcznie. 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej