Strona główna / Na czasie / Płać rachunki smartfonem
niedziela 10 marzec 2013 | eRKa
Płać rachunki smartfonem
Szybko, wygodnie, bezpiecznie i praktycznie z każdego miejsca. Tak opłacisz rachunki dzięki nowym rozwiązaniom MasterCard Mobile.

MasterCard wprowadził dwie nowe aplikacje na telefony komórkowe, które pozwalają na bardzo łatwe opłacenie rachunków – prosto ze smartfona. Pierwsza z nich - Sprytny Bill – to aplikacja wprowadzana na polski rynek wspólnie z uPaid, przy współpracy firm eCard oraz BillBird. Umożliwia błyskawiczne zeskanowanie kodu kreskowego z rachunku aparatem fotograficznym telefonu, a następnie opłacenie go bezpośrednio przez telefon, przy pomocy kilku kliknięć. Cała operacja jest bardzo prosta i zajmuje kilka sekund (film pokazujący działanie aplikacji obejrzeć można >>>TUTAJ). Aplikacja dostępna jest dla wszystkich – wystarczy pobrać ją z App Store, Google Play lub na stronie www.SprytnyBill.pl, zarejestrować się i już można płacić za rachunki skanując smartfonem kody kreskowe. Dodatkowo - każdy, kto do 15 lutego zapłaci za pomocą Sprytnego Billa, otrzyma zwrot 5% (do 10zł) za każdy z pierwszych pięciu opłaconych w ten sposób rachunków.

Inne rozwiązanie na smartfony – aplikacja Mobilne Płatności, opracowana została wspólnie z firmą inPost. Aplikacja umożliwia otrzymywanie faktur i informacji o płatnościach bezpośrednio na telefon komórkowy, przypomni też o zbliżającym się terminie płatności za pomocą powiadomień push wysyłanych na smartfona. Dodatkowo przy użyciu tej aplikacji klient może dokonać rejestracji w usłudze, w tym rejestrację karty płatniczej w MasterCard Mobile. Aplikacja udostępniona została na urządzenia z systemami operacyjnymi iOS oraz Android (do tej pory można było korzystać z Mobilnych Płatności płacąc za pomocą sms’a lub e-maila). Obecnie aplikacja umożliwia otrzymywanie faktur i informacji o płatnościach od kilkunastu firm w tym dla całej grupy ORANGE, jednak w najbliższym czasie lista wystawców zostanie znacząco powiększona. W ramach promocji trwającej do 17 lutego, każdy kto przystąpi do usługi e-Faktura Multioperatorska i opłaci rachunki za pomocą aplikacji mobilnej, otrzyma zwrot 5% ich kwoty (do 10zł) za każdą z trzech pierwszych dokonanych płatności.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej