Strona główna / Na czasie / Tablety zyskują, PC tracą
wtorek 21 maj 2013 | Robert Kamiński
Tablety zyskują, PC tracą
Według prognoz w ciągu najbliższych kilku lat znacznemu przeobrażaniu ulegnie rynek PC. Największą popularnością będą cieszyć się tablety, których udział w rynku już w przyszłym roku ma wynieść 36%. Stopniowo będzie się również kurczył udział tradycyjnych PC oraz notebooków.
Tagi: raport, badanie, pc, tablet,

Mimo, że Polska gospodarka zwolniła bardziej niż oczekiwano w trzecim kwartale 2012 r., do 1,4%,  analitycy kolejny kwartał z rzędu wskazują nasz kraj jako jeden z najbardziej perspektywicznych i najszybciej rozwijających się rynków we wspomnianych obszarach w tej części świata. Motorem rozwoju IT pozostaną nadal duże i średnie rodzime firmy, które chcąc konkurować ze swoimi odpowiednikami z Europy Zachodniej będą wdrażały coraz bardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne.

Analitycy z firmy Canalys podkreślili również specyficzną sytuację szybkiego Internetu w Polsce. Autorzy opracowania zwracają uwagę, że coraz szerszy dostęp do technologii LTE będzie skutkował większym wykorzystaniem smartfonów, których obecny stopień penetracji wynosi 27%. Mobilny Internet szerokopasmowy jest coraz częściej postrzegany w Polsce jako realna alternatywa dla stałych łącz szerokopasmowych i będzie ważnym czynnikiem stymulującym wdrożenia technologii Unified Communications oraz popularność trendu BYOD (Bring Your Own Device). Jednak skala wzrostu Internetu mobilnego będzie ograniczana przez mniejsze firmy, które nadal sceptycznie traktują rozwiązania mobilne.

„Polska pod względem dostępu do szybkiego mobilnego Internetu jest jednym z najbardziej rozwiniętych Państw w Europie. A to stwarza idealne warunki do dynamicznego rozwoju powszechnej współpracy wideo i całego sektora UC. Nadal jednak szczególnie najmniejsze firmy nie są świadome korzyści i oszczędności jakie za sobą niesie świadome zarządzenie procesem komunikacji” – powiedział Olgierd Madej z firmy Polycom.

Badanie, obok Polski, zostało przeprowadzone w: Belgii, Holandii, krajach Bliskiego Wschodu, Francji, Niemczech, Rosji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, RPA i Włoszech. 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej