Strona główna / Na czasie / HP SlateBook x2 – hybrydowy laptop z Androidem
sobota 25 maj 2013 | Robert Kamiński
HP SlateBook x2 – hybrydowy laptop z Androidem
HP SlateBook x2 to pierwsza hybryda HP działająca w oparciu o system operacyjny Android.

Firma HP rozszerzyła swoją ofertę laptopów z funkcją tabletu o model HP SlateBook x2. Dzięki odłączanemu ekranowi dotykowemu, urządzenie łączy wydajność notebooka z mobilnością tabletu, umożliwiając tym samym użytkownikom tworzenie, przeglądanie i udostępnianie  treści w dowolnym miejscu.

Nowy laptop wyposażony jest w mobilny  procesor NVIDIA Tegra 4. Urządzenie umożliwia użytkownikom szybkie przeglądanie treści internetowych, płynne odtwarzanie materiałów wideo w standardzie Full HD, realistyczne wrażenia w trakcie gier oraz dostęp do aplikacji TegraZone. 

HP SlateBook x2 to drugi, obok wielokrotnie nagradzanego HP ENVY x2, laptop z funkcją tabletu w ofercie konsumenckiej HP. Nowe urządzenie, podobnie jak tablet HP Slate7, umożliwia  korzystanie z systemu Google i w ten sposób wspiera ideę różnorodności systemów operacyjnych.

Cienki i lekki HP SlateBook x2 umożliwia użytkownikom „przełączanie się” z rozrywki na pracę lub odwrotnie w każdej chwili. Dzięki zawiasowi magnetycznemu o zaawansowanej konstrukcji i podwójnemu systemowi akumulatorowemu (po jednym akumulatorze w podstawie i tablecie) zamiana notebooka na tablet lub odwrotnie nie sprawia problemów nawet podczas podróży.

Zwiększona mobilność nie oznacza ograniczenia funkcjonalności. HP SlateBook x2 umożliwia korzystanie z wielu usług Google, takich jak Google Now, Google Search, Gmail, YouTube, Google Drive i Google+ Hangouts (wielostronny czat wideo), a także udostępnia dostęp do aplikacji i treści cyfrowych za pośrednictwem serwisu Google Play.

Wyświetlacz dotykowy Full HD o przekątnej 25,65 cm (10,1 cala) z powłoką antyodblaskową zapewnia wyrazisty i żywy obraz. Ponadto SlateBook x2 jest wyposażony w pamięć masową eMMC o pojemności do 32 GB oraz rozwiązanie DTS Sound+ Solution umożliwiające przeglądanie zdjęć, odtwarzanie plików muzycznych i wideo.  Funkcja HP ePrint pozwala natomiast drukować bezpośrednio z większości aplikacji.

Cena i dostępność

Sugerowana cena HP SlateBook x2 to 1999 zł .(4) Urządzenie będzie dostępne w Polsce w lipcu 2013 r.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej