Strona główna / Na czasie / Passus na Cisco Forum 2008
sobota 16 luty 2008 | Redakcja
Passus na Cisco Forum 2008
W dniach 2-4 kwietnia br. w Zakopanem odbędzie się 10. jubileuszowa konferencja Cisco Forum poświęcona technicznym aspektom działania sieci teleinformatycznych. Firma Passus - przedstawiciel Fluke Networks w Polsce - jako srebrny partner konferencji zorganizuje warsztaty w specjalistycznym laboratorium symulującym funkcjonowanie sieci LAN/WAN.

 

Program tegorocznej konferencji Cisco Forum będzie podzielony na kilka ścieżek, obejmujących różne aspekty działania sieci: komunikację, bezpieczeństwo, centrum danych, routing i switching. Oprócz wykładów odbędą się również warsztaty. Firma Passus zorganizuje je w specjalnie przygotowanym laboratorium symulującym różne aspekty sieci IP. Uczestnicy będą więc mieli możliwość przekonać się, jak działają systemy Fluke Networks wykorzystujące technologie Cisco: NetFlow, IPSLA oraz Performance Routing oraz zapoznać się z rozwiązaniami, które posiadają status Cisco Compatible:

  • NetFlow Tracker  - monitoruje w czasie rzeczywistym dane dostarczane przez aplikacje NetFlow i IPFIX i służy do identyfikacji, zlokalizowania i usunięcia problemów w sieciach LAN/WAN;
  • Response Watch - używa zaimplementowanego w Cisco IOS protokołu IP SLA do zbierania informacji o wydajności sieci oraz generowania statystyk. Dzięki IP SLA mierzy czas odpowiedzi, dostępność zasobów sieciowych, wydajność aplikacji, jitter, czas połączenia, przepływność (throughput) czy utracone pakiety;
  • PfR Manager - wszechstronne narzędzie do zarządzania i tworzenia raportów, umożliwiające bezpośrednią integrację oraz zastosowanie nowej technologii Performance Routing opracowanej przez Cisco. Pozwala także określić, czy technologia PfR działa prawidłowo.

Uczestnicy zorganizowanych przez firmę Passus warsztatów będą mogli również przetestować działanie rozwiązań Fluke Networks i m.in.:

uruchomić protokół NetFlow na routerach i przełącznikach Cisco,

skonfigurować protokół Performance Routing na routerach,

obejrzeć statystyki ruchu i poprawność konfiguracji QoS, MPLS czy VoIP,

monitorować przepływ ruchu w zależności od parametrów łączy,

generować raporty z działania protokołu PfR,

rozwiązywać przykładowe problemy, z którymi administratorzy sieci spotykają się w codziennej pracy.

Cisco Forum i warsztaty  Passus

Konferencja Cisco Forum odbędzie się w dniach 2-4 kwietnia br. w Zakopanem w hotelu Kasprowy. Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie CISCO Forum.  W warsztatach firmy Passus, które odbędą się w jej ramach będzie mógł wziąć udział każdy uczestnik konferencji, który przyjdzie z własnym notebookiem. Szczegółowe informacje o warsztatach dostępne są na stronie Passus.

Passus oferuje programowe i sprzętowe rozwiązania do monitorowania, testowania, analizy oraz modelowania sieci informatycznych i telekomunikacyjnych. W ofercie znaleźć można całą gamę produktów przeznaczonych dla różnych typów sieci. Passus jest przedstawicielem m.in. firm Fluke Networks, AirMagnet i OPNET.

Pod szyldem  Mobilność extremalna  Passus oferuje mobilne rozwiązania sprzętowe przeznaczone do pracy w szczególnie trudnych warunkach środowiska, w których normalny sprzęt narażony jest na zniszczenie lub uszkodzenie. Urządzenia wyróżniają się wytrzymałą konstrukcją, innowacyjną technologią i pozwalają na komunikację za pomocą wszystkich dostępnych interfejsów bezprzewodowych.  Terminale posiadają różną klasę wytrzymałości i idealnie sprawdzają się w takich sektorach jak energetyka, wojsko, bezpieczeństwo publiczne, logistyka, FMCG

 

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej