Strona główna / Na czasie / Smartfon z 10-krotnym zoomem optycznym
czwartek 13 czerwiec 2013 | Robert Kamiński
Smartfon z 10-krotnym zoomem optycznym
Najnowszy przedstawiciel rodziny GALAXYS4 jest pierwszym smartfonem z dziesięciokrotnym zoomem optycznym.

GALAXY S4 zoom należy do rodziny GALAXY S4 i jest spełnieniem podjętej przez firmę Samsung misji stworzenia urządzenia, które będzie mogło jednocześnie pełnić rolę smartfonu i kompaktowego aparatu fotograficznego. GALAXY S4 zoom wyznacza nowe standardy w fotografii mobilnej, łącząc zoom optyczny 10x, matrycę o rozdzielczości 16 MPix, stabilizator obrazu i ksenonową lampę błyskową z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi zastosowanymi w smartfonie Samsung GALAXY S4.

Większy nie zawsze oznacza lepszy w świecie fotografii wysokiej jakości. Kompaktowy GALAXY S4 zoom wyposażony w najlepszy w swojej klasie 10-krotny zoom optyczny i matrycę BSI CMOS o rozdzielczości 16MPix pozwala robić piękne zdjęcia z dużej, jak i bardzo małej odległości, przy dowolnym oświetleniu. Co więcej, wbudowany optyczny stabilizator obrazu (OIS) zapobiega rozmazywaniu i umożliwia robienie wysokiej jakości zdjęć oraz filmów przy dużym zbliżeniu.

Funkcja Photo Suggest pozwala połączyć się z olbrzymią biblioteką zdjęć wykonanych przez innych fotografów, pomagając znaleźć i skomponować najlepsze ujęcia niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. Photo Suggest może cię nawet skierować w okoliczne miejsce, które zapewnia punkt widokowy potrzebny do zrobienia idealnego zdjęcia.

samsung zoom

GALAXY S4 zoom umożliwia również korzystanie z popularnego trybu Smart, dzięki któremu możemy przestać przejmować się ustawieniami i od razu zacząć robić profesjonalnej jakości artystyczne zdjęcia. Wystarczy, że wybierzemy jeden z wielu dostępnych trybów, a aparat automatycznie dostosuje się do panujących warunków, zapewniając najlepsze możliwe zdjęcie. Ponadto Tryb Drama Shot, łączy następujące po sobie zdjęcia ruchomych obiektów w jeden obraz, a tryb Stop-klatki pozawa błyskawicznie uchwycić szybkie zdarzenie. Jeśli nie jesteśmy pewini, który tryb Smart zastosować, funkcja Smart Mode Suggest oceni ujęcie i zaproponuje do wyboru kilka najlepszych możliwości w oparciu o takie czynniki jak poziom światła, długość ogniskowej albo rozpoznanie twarzy, dając w ten sposób pewność, że zdjęcie wyjdzie dokładnie takie, jak chcemy.

Nowy smartfon nawiązuje do linii GALAXY, od opływowego i stylowego designu, do dającego olbrzymie możliwości intuicyjnego interfejsu. GALAXY S4 zoom działa w oparciu o system Android Jelly Bean 4.2 i może się pochwalić wieloma funkcjami zaczerpniętymi z wprowadzonego niedawno na rynek smartfonu GALAXY S4, w tym usługą Touchwiz, która umożliwia pełne dostosowanie różnych aspektów urządzenia do własnych oczekiwań, na przykład ekranu blokady i paska powiadomień.

Telefon gwarantuje też edycję zdjęć, a nawet zamówienie wydruku bezpośrednio przez smartfon dzięki współpracy z platformą blurb*. Samsung Link natomiast pozwala przenieść zdjęcia w bezpieczniejsze miejsce, na przykład na laptopa albo tablet. Wszystkie dane można przechowywać w prywatnej chmurze dzięki usłudze HomeSync., która gwarantuje dostęp do zdjęć i filmów, zawsze wtedy, kiedy tylko będą potrzebne.

GALAXY S4 zoom pozwala korzystać z nowej usługi Samsung Hub, zapewniającej dostęp do najnowszych utworów muzycznych, filmów, książek oraz gier. Kiedy znajdziemy niesamowity nowy utwór albo grę, o której koniecznie będziemy chcieli powiedzieć znajomym, funkcja Group Play pozwoli bezpośrednio połączyć się z ich urządzeniami Samsung, umożliwiając wspólne słuchanie muzyki i granie bez połączenia Wi-Fi i dostępu do sieci komórkowej.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej