piątek 29 luty 2008 | Torsten Gustaffson

VIA na Embedded World 2008

Firma VIA Technologies zaprezentowała technologie x86 przeznaczone dla projektantów urządzeń zintegro wanych. VIA potwierdza swoją wiodącą pozycję w zakresie energooszczędności, miniaturyzacji i integracji systemów klasy x86.
Wśród zaprezentowanych na targach rozwiązań znajdą się energooszczędne platformy takie jak procesor VIA Eden ULV 500Mhz, zwany „jednowatowym procesorem” oraz inne, wiodące, kompaktowe platformy VIA, takie jak wielokrotnie nagradzane płyty główne VIA EPIA PX Pico-ITX o wymiarach 10 cm x 7,2 cm oraz płyta VIA EPIA NR Nano-ITX ze sprzętową obsługą dwóch wyświetlaczy.

Embedded World 2008

Szósta impreza Embedded World odbyła się w Norymberdze w dniach 26-28/02/2008. Są to największe targi systemów zintegrowanych w Europie.

VIA Technologies to dostawca wiodących na rynku chipsetów, procesorów x86 o zmniejszonym poborze mocy, zaawansowanych złączy, multimediów, elementów sieciowych i pamięci, a także całościowych rozwiązań popychających do przodu rynek komputerów i systemów wbudowanych. Siedziba firmy znajduje się w Tajpej (Tajwan), a jej światowa sieć rozciąga się na największe centra technologiczne w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji.