Strona główna / Na czasie / Polish Connections'08
piątek 14 marzec 2008 | Robert Kamiński
Polish Connections'08
Przedstawiciele branż telekomunikacyjnej, hostingu, medialnej i rozrywkowej spotkali się dzisiaj w Warszawie na zaproszenie Microsoft w ramach zorganizowanej po raz pierwszy w naszym kraju konferencji Polish Connections'08.

Jest to ekskluzywne spotkanie przeznaczone dla przedstawicieli operatorów telekomunikacyjnych, firm medialnych oraz dostawców usług ITC, podczas którego podjęto dyskusję na temat możliwości i wyzwań, jakie stoją przed firmami technologicznymi w zakresie dostarczania klientom usług i produktów w warunkach silnej konkurencji na tym rynku w Europie i Polsce.

„Koniecznym warunkiem sukcesu jest konkurencyjność firm w każdym sektorze rynku. Branża technologiczna – informatyczna i telekomunikacyjna, a także sektory związane z mediami mają trudne zadanie, działając na niezwykle szybko rozwijającym się rynku i w warunkach bardzo silnej konkurencji. Wspólna dyskusja o szansach i wyzwaniach, jakie stoją przed tymi firmami daje nam możliwość szerszego spojrzenia na kwestię i wymiany cennych doświadczeń. Tego typu międzybranżowa konferencja, której celem jest poszukiwanie nowych, a także sprawdzonych, efektywnych rozwiązań jest doskonałą platformą rozwoju dla nas wszystkich. Liczę, że stanie się ona tradycją w branży” – powiedział Marek Roter, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft.

Konferencja Polish Connections ma, z zgodnie z założeniami organizatora, stać się wydarzeniem cyklicznym. W tym roku to spotkanie przedstawicieli firm branży telekomunikacyjnej, hostingu, medialnej i rozrywkowej było okazją do dyskusji na temat możliwości i wyzwań, jakie stoją przed firmami z tych sektorów. Zaproszeni międzynarodowi goście z Belgii, Holandii, Węgier, Wielkiej Brytanii oraz Polski przedstawili m.in. tematy związane z wykorzystaniem nowoczesnych sieci we współczesnym świecie konwergencji, zaprezentowali Living Lab i-City testowany w miastach Belgii, uslugi IPTV i plany cyfrowych domów w Magyar Telekom, jak również projekt Sieci XXI wieku wdrożony w British Telekom czy efektywne hostowanie Microsoft Exchange.

Microsoft wierzy, że rynek ITC w obecnej „erze Communications 2.0” staje się w coraz większym stopniu połączeniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych, oferowanych przez dostawców IT, doświadczenia w działaniu operatorów telekomunikacyjnych oraz innowacyjnego podejścia dostawców wyspecjalizowanych usług dodanych. Obecny, coraz bardziej konwergentny i konkurencyjny świat w branży telco i mediów, wymaga od dostawców i operatorów zupełnie nowych form partnerstwa biznesowego oraz skutecznych działań marketingowych” – powiedział Andrew Lund, Dyrektor Sektora Telekomunikacyjnego Microsoft w Europie Środkowej i Wschodniej. – „Naszym celem jest dostarczanie klientom rozwiązań, dzięki którym mogą osiągnąć przewagę konkurencyjną. Łączenie rozwiązań z zakresu telekomunikacji, informatyki i multimediów, czyli konwergencja, to obecnie jeden z ważniejszych trendów na tym rynku. Cieszę się, że mogłem wziąć udział w dyskusji i zaprezentować polskim przedstawicielom branży nowe i jednocześnie innowacyjne rozwiązania Microsoft, dzięki którym będą mogli osiągnąć sukces rynkowy.”

W spotkaniu wzięli udział m.in.:

Andrew Lund, Dyrektor Sektora Telekomunikacyjnego Microsoft w Europie Środkowej
i Wschodniej;

Daphne Tubée, Dyrektor Generalny w i-City;

Joost Tieleman, Senior Product Manager w KPN;

András Tüdős, Szef ds. wdrażania uslug broadbandowych w Magyar Telekom;

Michał Szafrański, DCS Computer Consultants Group Sp. z o.o.

„Dyskusja na tematy branżowe w tak szerokim gronie specjalistów z różnych firm, reprezentujących tak wiele krajów Europy to wspaniała okazja do wymiany doświadczeń zawodowych, ale również możliwość skorzystania z gotowych, sprawdzonych rozwiązań wdrażanych przez innych operatorów. Mamy nadzieję, że tego typu inicjatywy wejdą na stałe do polskiego kalendarza spotkań branży telekomunikacyjno-medialnej” – powiedział Michał Szafrański z DCS Computer Consultants Group Sp. z o.o.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej