Strona główna / Na czasie / Terminale Ingenico akceptują wirtualną walutę
sobota 18 styczeń 2014 | Robert Kamiński
Terminale Ingenico akceptują wirtualną walutę
Na nowojorskich Targach Narodowej Federacji Handlowców firma zaprezentowała terminale POS akceptujące płatności w oficjalnej kanadyjskiej cyfrowej walucie MintChip.

Odpowiadając na rosnące zainteresowanie rynku światowego elektronicznym pieniądzem Ingenico, jako pierwszy wprowadzi terminale POS akceptujące transakcje walutą cyfrową. Rewolucyjny dla handlu projekt realizowany jest we współpracy z Królewską Mennicą Kanadyjską.

Wirtualna waluta MintChip to bezpieczny protokół służący do przeprowadzania cyfrowych transakcji bezgotówkowych. Jednostki MintChip są wymienialne na wszystkie uznane waluty narodowe. Transakcje przeprowadzane w tej cyfrowej walucie są natychmiastowe, proste w obsłudze i konkurencyjne pod względem kosztów zarówno dla handlowców jak i ich klientów.

W trosce o lepszą obsługę klienta handlowcy wciąż poszukują coraz lepszych, wydajnych rozwiązań płatniczych dla przeprowadzania bezpiecznych transakcji i transferowania cyfrowych pieniędzy. Jako globalny, posiadający rozbudowaną sieć płatniczą lider w dziedzinie akceptowania płatności bezgotówkowych cieszymy się, że wspólnie z Królewska Mennicą Kanadyjska przeniesiemy standardy przyjmowania cyfrowych płatności na nowy pułap.”- powiedział Thierry Denis Dyrektor Ingenico w Ameryce.

Podczas nowojorskich targów Królewska Mennica Kanadyjska zaprezentowała swoje działania w ramach cyfrowej platformy MintChip. Pokazano w jaki sposób handlowcy będą mogli realizować transakcje w wirtualnej walucie za pomocą terminali płatniczych Ingenico. Rozpoczęta współpraca opiera się na zaangażowaniu, jakie Ingenico wykazuje w dostarczaniu handlowcom rozwiązań w dziedzinie sprzedaży wielkokanałowej, dzięki którym detaliczne transakcje mobilne mogą być finalizowane wygodnie, bezpiecznie i tanio.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej