Strona główna / Na czasie / AVM na Intertelecom 2008
środa 09 kwiecień 2008 | Cezary Tchorek-Helm
AVM na Intertelecom 2008
 W trakcie targów Intertelecom w Łodzi firma AVM zaprezentowała szereg produktów  FRITZ!, dzięki którym można w pełni cieszyć się z możliwości, jakie daje dostęp do Internetu. Zaprezentowane zostały dobrze znane w Polsce modele: FRITZ!Box Fon WLAN 7140, FRITZ!Box Fon WLAN 7170, FRITZ!Box Fon 5124 oraz FRITZ!WLAN USB Stick. Zaprezentowano także rozwiązania FRITZ!Box Fon WLAN 7270 i FRITZ!WLAN USB Stick N, które będą dostępne w Polsce w drugiej połowie roku.
Tagi: avm, internet, voip, router,

Rodzina urządzeń FRITZ!Box – jedno urządzenie, wiele możliwości

Urządzenia z rodziny FRITZ!Box to zintegrowane rozwiązania sieciowe, które umożliwiają dostęp do Internetu, korzystanie z taniej telefonii internetowej czy współdzielenie plików i drukarek w sieci.

FRITZ!Box Fon WLAN 7170, który łączy funkcje centralki VoIP, routera WLAN z czteroportowym switchem oraz modemu DSL. Wszystkie połączenia w sieci WLAN szyfrowane są w bezpiecznym standardzie WPA.

FRITZ!Box Fon WLAN 7140, który ma wbudowany modem ADSL2+, switch, punkt dostępu sieci bezprzewodowej 802.11g++, bramkę i centralkę VoIP obsługujące również tradycyjną telefonię oraz kontroler USB dla drukarek i pamięci masowych.

FRITZ!Box Fon 5124, który łączy funkcje modemu ADSL2+, switcha i centralki VoIP (również dla tradycyjnej telefonii analogowej oraz ISDN). Kontroler USB umożliwia natomiast współdzielenie w sieci drukarek, dysków i pamięci przenośnych.

FRITZ!WLAN USB Stick i FRITZ!WLAN USB Stick N – miniaturowe bezprzewodowe karty sieciowe, które pozwalają szybko i łatwo zbudować bezpieczną sieć WLAN.

FRITZ!Box Fon WLAN 7270, który jest pionierem nowej klasy produktów i łączy funkcje modemu DSL, routera WLAN i stacji bazowej DECT. Zgodność ze standardem n oraz wykorzystanie anten MIMO sprawia, że dane mogą być przesyłane z prędkością nawet do 300 Mbit/s.

Szybszy WLAN

Implementacja standardu n oznacza nie tylko szybsze przesyłanie plików, ale również lepszą jakość i komfort korzystania z takich usług jak wideo na żądanie (VoD) czy telewizja internetowa (IP-TV). Zastosowanie anten MIMO (w modelu 7270) i transfer nawet do 300 Mbit/s sprawiają, że multimedia, dane i głos mogą być przesyłane równocześnie bez uszczerbku dla jakości komunikacji.

CAT-iq – doskonała jakość telefonii bezprzewodowej

FRITZ!Box Fon WLAN 7270 posiada wbudowaną stację bazową DECT, do której można zalogować nawet do pięciu słuchawek. Dzięki temu rozwiązanie nadaje się idealnie do małego biura. Co więcej, DECT jest zgodny z najnowszym standardem CAT-iq, co oznacza nie tylko dużo lepszą jakość dźwięku, możliwość korzystania z takich usług jak radio internetowe czy kanały RSS, ale także kompatybilność z rozwiązaniami innych producentów. Rozwiązania FRITZ!Box to jednak nie tylko tanie połączenia przez Internet, ale również wiele funkcji dodatkowych: prezentacja numeru CLIP, połączenia oczekujące, konferencje trójstronne, połączenia oczekujące, baby phone.

Ekologiczny tryb Eco

Rozwiązania z rodziny FRITZ! wyposażone są w energooszczędny tryb Eco, który pozwala znacznie zmniejszyć ilość zużywanej energii. W praktyce oznacza to, że moc nadajnika automatycznie dostosowywana jest do potrzeb w danej chwili. Ponadto funkcjonalność WLAN może być ręcznie lub automatycznie wyłączana np. na noc. Na zmniejszenie zużycia prądu wpływają ponadto: automatyczne wyłączanie nieużywanych portów, stacji bazowej DECT, do której nie są zalogowane słuchawki, a także zintegrowanie funkcji faksu i automatycznej sekretarki (mniej oddzielnych urządzeń, to mniejsze zużycie energii).

Różnorodność funkcji oraz prosta instalacja  

Mimo tak wielu funkcji i ogromnych możliwości, urządzenia z rodziny FRITZ! są proste w instalacji i obsłudze. AVM regularnie udostępnia darmowe aktualizacje, które nie tylko usprawniają korzystanie z FRITZ!, ale dają zupełnie nowe funkcjonalności. Np. od lutego br. użytkownicy modeli 7140, 7170 i 5124 mają możliwość zdalnego, bezpiecznego, dostępu do panelu urządzenia i dokonywania zmian w jego konfiguracji.

Dostępność

Produkty z rodziny FRITZ! dostępne są u polskich dystrybutorów AVM: ABC Data oraz HSF Poland. Wszystkie urządzenia objęte są pięcioletnią gwarancją, a producent zapewnia wsparcie techniczne oraz darmowe aktualizacje.

Firma AVM jest producentem zintegrowanych rozwiązań sieciowych dla użytkowników indywidualnych i małych firm. Opracowane przez AVM innowacyjne rozwiązania z rodziny FRITZ! umożliwiają szybki i przyjazny dla użytkownika dostęp do Internetu przez DSL, łatwe połączenie komputerów w sieć oraz korzystanie z taniej telefonii internetowej (VoIP) i różnorodnych funkcji multimedialnych.

Wszystkie produkty z rodziny FRITZ! są kompletnymi autorskimi rozwiązaniami producenta, zarówno od strony hardware, jak i software. AVM stale je udoskonala i wyposaża w nowe funkcjonalności udostępniane w postaci darmowego firmware. Przez prasę fachową produkty FRITZ! były wielokrotnie wyróżniane za prostotę obsługi oraz wysokie standardy bezpieczeństwa. Oprócz rozwiązań z rodziny FRITZ! firma AVM oferuje również produkty do profesjonalnych zastosowań. Dzięki takim urządzeniom jak AVM VoIP Gateway małe i średnie firmy mogą bez problemu korzystać z taniej telefonii internetowej. Firma AVM od zawsze angażowała się w najróżniejsze inicjatywy, których celem jest standaryzacja technologii telekomunikacyjnych. Jest członkiem m.in. DSL Forum, Broadband World Forum i  Wi-Fi-Alliance. AVM sprzedaje swoje produkty w 60 krajach. Dystrybucja odbywa się poprzez krajowe i międzynarodowe sieci, detalistów oraz ponad 14 tysięcy autoryzowanych punktów sprzedaży. Firma jest również partnerem znaczących europejskich telekomów, takich jak Deutsche Telekom i Telefonica oraz providerów internetowych. Firma AVM została założona w 1986 roku w Berlinie i jest obecnie jednym z dwóch wiodących producentów końcowych urządzeń ADSL w Europie. Jest również liderem na największym europejskim rynku – w Niemczech - w którym posiada ponad 50% udziału.

Podobne artykuły
  • WLAN do 100 Mbit/s

    Hanower czyli CeBit 2009 jeszcze daleko a już znany producent urządzeń komunikacji bez...
  • Nowe routery FRITZ!Box

    Firma proICT, dystrybutor sieciowych urządzeń VoIP, wprowadziła na polski rynek 2 nowe ...
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej