Strona główna / Na czasie / Konduktor z tabletem
środa 11 czerwiec 2014 | Robert Kamiński
Konduktor z tabletem
Już niebawem, bo w III kwartale tego roku każdy konduktor Inter City będzie wyposażony w tablet Lenovo. Zamiast na papierze wszystkie niezbędne dokumenty będą przechowywane lokalnie lub w systemie centralnym.

Zanim urządzenia trafią do konduktorów zostanie w nich zainstalowane oprogramowanie do zdalnego zarządzania urządzeniem, karta SIM oraz aplikacja Teczka Konduktorska.

Chcemy, aby urządzenia stały się podstawowymi narzędziami pracy konduktorów. Dzięki nim, każdy pracownik będzie na bieżąco z tym co się dzieje na trasach ale i w firmie – powiedział Paweł Hordyński, członek zarządu PKP Intercity. Dzięki aplikacji Teczka Konduktorska wyeliminujemy papierową wersję niezbędnej do pracy dokumentacji papierowej – dodaje Paweł Hordyński.

Aplikacja została tak przygotowana aby spełnić szczegółowe wymagania związane ze specyfiką pracy drużyn konduktorskich. Dane są przechowywane w systemie centralnym i synchronizowane online z urządzeniami, lecz w przypadku słabego sygnału GSM aplikacja przechowuje dane lokalnie w urządzeniu i synchronizuje je dopiero po odzyskaniu zasięgu. Przewidziano również procedury bezpieczeństwa, które chronią ciągłość raportowania dokonanego przez konduktora w sytuacjach uszkodzenia czy rozładowania tabletu.

 

Model dla PKP Intercity to tablet firmy Lenovo A3500, z 7-calowym ekranem, z rozdzielczością 1280x800px, modemem 3G, WiFi, procesorem 1,3 GHz, 1 GB RAM oraz kamerami 5 i 2 Mpix. Urządzenie waży 320 gramów. Wartość kontraktu to prawie 1,3 mln zł netto.

W sumie zamówienie obejmowało 2160 sztuk tabletów z czego 260, za 170 tys. zł netto, kupiła firma WARS.

Podobne artykuły
  • Tablet od Lenovo

    Lenovo wprowadza kolejną nowość. IdeaPad S10-3t to rozkładany netbook typu tablet z obr...
  • Technologiczne top 7 w 2011

    Wygra mobilność gdyż takie są odwieczne prawa natury: mając do dyspozycji stały dostęp ...
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej