Strona główna / Na czasie / Premiera N-Gage - nowe gry i urządzenia
niedziela 13 kwiecień 2008 | Cezary Tchorek-Helm
Premiera N-Gage - nowe gry i urządzenia
Usługa gier mobilnych Nokia N-Gage, wraz z nowymi grami, urządzeniami i ofertą online, została udostępniona graczom na całym świecie. Z urządzeniami marki Nokia miliony ich właścicieli mogą znaleźć, wypróbować i kupić wysokiej jakości gry opracowane specjalnie z myślą o telefonach komórkowych i mobilnych komputerach multimedialnych. Za pośrednictwem społeczności sieciowej N-Gage Arena można także łączyć się z innymi graczami. Użytkownicy mogą zawierać znajomości, znajdować partnerów do gier wieloosobowych, dyskutować na forach i czatach na żywo, a także uczestniczyć w turniejach i imprezach.
Tagi: nokia,

„Dzięki ofercie N-Gage ludzie z całego świata mogą wypróbowywać i kupować wciągające, łatwe w obsłudze i atrakcyjne gry” — powiedział Jaakko Kaidesoja, wiceprezes ds. gier firmy Nokia. „Bardzo się cieszymy, że możemy je udostępnić klientom, ponieważ to właśnie z nimi chcemy budować przyszłość gier mobilnych”.

Gry, gry, gry

Platforma N-Gage obejmuje ekskluzywne pozycje, należące do najambitniejszych i najbardziej zaawansowanych graficznie gier, jakie dotychczas wyprodukowano. Czołowi wydawcy gier opracowują na platformę N-Gage gry wszystkich gatunków, od strategicznych i sportowych po gry arcade i gry akcji.

W pierwszym zestawie gier znalazły się: EA SPORTS™ FIFA 08 wydana przez EA Mobile; Block Breaker Deluxe, Brain Challenge i Asphalt 3: Street Rules wydane przez Gameloft; World Series of Poker™ Pro Challenge wydana przez Glu Mobile, a także Hooked On: Creatures of the Deep i System Rush: Evolution wydane przez Nokia Publishing. Do tych gier dołączą wkrótce Tetris® i The Sims™ 2 Pets wydane przez EA Mobile oraz Snakes Subsonic, Space Impact: Kappa Base i Mile High Pinball wydane przez Nokia Publishing. Społeczność N-Gage będzie mogła od razu korzystać z szerokiej oferty gier wysokiej jakości, dostępnych niekiedy wyłącznie na platformie N-Gage.

Za pomocą aplikacji N-Gage zainstalowanej w urządzeniu użytkownicy mogą tworzyć listę znajomych, przesyłać prywatne wiadomości oraz brać udział w czatach. Za uczestnictwo w grach i innych zajęciach społeczności można zdobyć punkty N-Gage. Z platformy N-Gage można także korzystać poprzez komputer, za pośrednictwem internetowego portalu. Gracze mogą w ten sposób bez problemu uczestniczyć w życiu społeczności N-Gage, kupować nowe gry i pobierać je do urządzeń kompatybilnych z N-Gage. Obecnie z N-Gage są kompatybilne następujące modele: Nokia N81, Nokia N81 8GB, Nokia N82, Nokia N95 i Nokia N95 8GB.

„W ramach programu N-Gage First Access użytkownicy mobilnych komputerów multimedialnych Nokia N81 jako pierwsi mieli możliwość wypróbować N-Gage. Na podstawie ich opinii udało nam się jeszcze bardziej udoskonalić platformę” — mówi Kaidesoja. „Cieszymy się, że aż tyle osób chciało przetestować usługę i podzielić się swoimi opiniami. Dzięki nim mamy teraz jeszcze lepszą ofertę dla szerszego grona użytkowników. Wraz ze społecznością N-Gage będziemy nadal rozwijać tę platformę, dodając nowe gry i funkcje, które wykorzystują szybki rozwój technologii mobilnych” - dodaje.

Ściągnij aplikację sam

Aplikację N-Gage można pobrać do urządzenia mobilnego lub komputera bezpośrednio z witryny internetowej. Nowe gry, funkcje i kompatybilne urządzenia będą dodawane regularnie. Gry mają kosztować od sześciu do dziesięciu euro, a wszystkie można przed zakupem bezpłatnie wypróbować.

 30 gier N-Gage zaqplanowanych

Digital Chocolate: DChoc Café™ Solitaire 12-Pack, DChoc Café™ Sudoku i DChoc Café™ Hold' Em Poker.

EA Mobile: The Sims™ 2 Pets, Tetris®, Tiger Woods PGA TOUR® i EA Sports™ FIFA 08.

Gameloft: Asphalt 3: Street Rules, Block Breaker Deluxe, Brothers In Arms, Brain Challenge, Midnight Pool, Dogz i Midnight Poker. Glu Mobile: The Dark Knight, SPEED RACER, Super Slam Ping Pong i World Series of Poker™ Pro Challenge.

I-play: Super Mah Jong i World Rally Championship.

Nokia Publishing: Bounce Boing Voyage, Creebies, Dirk Dagger and the Fallen Idol, Hooked On: Creatures of the Deep, Mile High Pinball, Pro Series Golf, ONE, Snakes Subsonic, Space Impact: Kappa Base, System Rush: Evolution i Yamake.

THQ Wireless: Star Wars: The Force Unleashed™ i Worms World Party.

Vivendi Games Mobile: Crash Bandicoot®.

N-Gage to usługa gier mobilnych dostępna w kompatybilnych komputerach multimedialnych Nokia Nseries i innych urządzeniach z oprogramowaniem S60 3rd Edition firmy Nokia. Korzystając z N-Gage, można łatwo znajdować, wypróbowywać, porządkować i grać w wysokiej jakości mobilne gry, a także łączyć się ze znajomymi i innymi graczami w mobilnej społeczności N-Gage Arena firmy Nokia. Nokia współpracuje z największymi wydawcami gier na świecie nad tworzeniem szerokiej oferty gier.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej