Strona główna / Na czasie / Rozchwytywane domeny
środa 16 kwiecień 2008 | Cezary Tchorek-Helm
Rozchwytywane domeny
Domeny związane z aktualnymi światowymi wydarzeniami znikają z sieci błyskawicznie. Tak stało się z Nokia Tube. Już następnego dnia po ogłoszeniu wprowadzenia na rynek nowego urządzenia firmy Nokia, wszystkie adresy z nim związane zostały zarejestrowane.
Tagi: domena, firma,

Nokia Tube zarezerwowana

W ubiegłym tygodniu w Redwood City w Californii odbyła się konferencja Evans Data Developer Relations. Najważniejszym wydarzeniem było ujawnienie przez Fiński koncern  planów wdrożenia nowej serii telefonów z dotykowym wyświetlaczem. Nokia Tube bo tak  będą się nazywać nowe telefony, będą oczywistą konkurencją dla telefonów Apple iPhone. Daty wprowadzenia nowej serii na rynek jeszcze nie ustalono. Tuż po konferencji z sieci zniknęły wszystkie dostępne domeny związane z ujawnioną nazwą.

Internauci i pasjonaci gadżetów zarejestrowali:

- domeny globalne: jak np. nokia-tube.com

- polskie: np. nokiatube.pl

Zarejestrowano również domeny europejskie, na których zapewne w przyszłości znajdą się serwisy traktujące o produkcie.
Osoby zainteresowane tematyką na bieżąco śledzą portale informujące o nowych technologiach i bardzo szybko reagują na wszelkie nowości, tworząc serwisy skupiające użytkowników i wielbicieli tych produktów. Na uwagę zasługuje fakt, że na długo przed wprowadzeniem produktu na rynek wszystkie związane z nim domeny zostały błyskawicznie wykupione.

Szybko rejestruj ważną dla biznesu domenę

„Swoją domenę warto zarejestrować na etapie samego pomysłu na biznes. W przeciwnym razie może okazać się, że zarejestruje ją ktoś inny. Opisane zaniechanie na początkowym etapie działań biznesowych może utrudniać potencjalnym klientom późniejsze dotarcie do informacji o danym produkcie lub jego zakup. To, że takie wpadki przytrafiają się nie tylko małym firmom, ale także gigantom, świadczy o tym, iż o domenie jako istotnym elemencie działań marketingowych myśli się zbyt późno. Myślę, że w ciągu najbliższego roku lub dwóch stan ten będzie się zmieniał. Głównie dlatego, że liczba polskich domen rejestrowanych w ciągu tygodnia wynosi od 10 do 15 tys. - a to oznacza, że liczba wolnych nazw kurczy się w zawrotnym tempie” – mówi Daniel Kotyras, Dyrektor ds. Marketingu w firmie NetArt.

NetArt działa na rynku komercyjnych usług IT od 1997 roku, świadcząc usługi rejestracji domen, utrzymywania hostingów oraz serwerów wirtualnych i dedykowanych. Usługi NetArt można nabywać w dwóch serwisach produktowych: nazwa.pl, serwery.pl, oraz w serwisie WWW agencji interaktywnej Interactive interactive.pl. Wśród klientów znajdują się głównie małe i średnie przedsiębiorstwa, korporacje, a także instytucje i organizacje. NetArt oferuje jedne z najpopularniejszych na rynku rozwiązań hostingowych – serwery Active i ActivePro. W ofercie Grupy znajdują się także bardziej zaawansowane rozwiązania serwerowe, przeznaczone do profesjonalnych zastosowań w Internecie – serwery wirtualne serii Provider oraz serwery dedykowane NetAdmin.

Dzięki partnerskiej współpracy z NASK, EURiD oraz współpracy z rejestratorem domen globalnych OnlineNIC, w ofercie serwisu klient znajdzie możliwość rejestracji domeny w ponad 150 rozszerzeniach.

Zaplecze technologiczne

Wysoką jakość usług serwerowych NetArt zapewnia własne Data Center, zlokalizowane w Krakowie. Oparte na własnej infrastrukturze i markowym sprzęcie, zapewnia niezawodność działania bliską 100%.

Firma NetArt Piotr Nowak to wiodący usługodawca w zakresie rejestracji domen i usług hostingowych. Oferuje szeroki wachlarz usług internetowych, dla rozległej grupy Klientów biznesowych, instytucjonalnych i indywidualnych. Firma świadczy usługi głównie w zakresie rejestracji domen internetowych i hostingu, a także sprzedaży i realizacji serwisów WWW.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej