Strona główna / Na czasie / To już 5 generacja procesorów Intel
niedziela 01 marzec 2015 | Robert Kamiński
To już 5 generacja procesorów Intel
Wraz z premierą nowej generacji procesorów Intel zaprezentował nowe rozwiązania do domu i biura - wolność od kabli dzięki nowym rozwiązaniom bezprzewodowym.

Technologia Intel Pro Wireless Display (Intel Pro WiDi) odmieni sale konferencyjne i sprawi, że kable przestaną być potrzebne podczas prezentacji. Zapewni większą wygodę dla użytkowników biznesowych, dzięki elastycznemu sterowaniu prezentacjami i zabezpieczeniom prywatności. Z kolei działy IT docenią możliwość zarządzania kanałami transmisji bezprzewodowej, by ograniczyć ryzyko przeciążenia sieci i naruszenia zabezpieczeń, a także zdalnej aktualizacji i zarządzania adapterami3.

Intel Wireless Docking, czyli wirtualna stacja dokująca, pozwala użytkownikom na łączenie się z siecią i rozpoczynanie pracy zaraz po podejściu do biurka. Ta bezpieczna technologia bezprzewodowa z łatwym zarządzaniem, oparta na rozwiązaniu Intel Wireless Gigabit, umożliwia urządzeniom automatyczne łączenie się z monitorami, klawiaturami, myszami i akcesoriami USB, eliminując konieczność stosowania tradycyjnych stacji dokujących3.

Wraz z procesorami Intel® Core™ piątej generacji nadchodzą nowe formy urządzeń, takie jak 2 w 1, Ultrabooki, ultrasmukłe laptopy i komputery mini PC. Pozwalają one na nawet dwukrotnie dłuższą pracę na akumulatorze1 i zapewniają ponad dwukrotnie wyższą wydajność1, jednocześnie są nawet trzykrotnie cieńsze2 i o połowę lżejsze2 od laptopów, które pojawiły się na rynku zaledwie cztery lata temu.
Procesory Intel Core vPro piątej generacji dla użytkowników biznesowych umożliwiają tworzenie nowatorskich urządzeń i pozwalają zwiększyć efektywność miejsca pracy. Jednocześnie zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa, dzięki zaawansowanym funkcjom zabezpieczeń i zarządzania na poziomie sprzętowym. Rozwiązanie Intel® Identity Protection upraszcza uwierzytelnianie i zarządzanie uprawnieniami dostępu, zaś dyski Intel® Solid-State Drive Pro 2500 Series oferują wbudowane funkcje szyfrowania danych. To zabezpieczenia tak inteligentne, że użytkownicy nawet ich nie zauważą. Z kolei Intel® Active Management Technology pozwala działom IT zdalnie zarządzać sprzętem w sieciach przewodowych i bezprzewodowych, nawet jeśli system ulegnie awarii albo urządzenie zostanie wyłączone3.

Urządzenia, które widzą jak człowiek

Urządzeniom z procesorami piątej generacji coraz częściej towarzyszyć będą kamery 3D w technologii Intel RealSense, wyposażone w najlepszy w swojej klasie czujnik głębi obrazu oraz kolorową matrycę o rozdzielczości 1080p. Urządzenie umożliwiają wykrywanie nawet nieznacznych ruchów palców i mięśni twarzy w celu rozpoznawania gestów i emocji, a także pozwalają odróżnić pierwszy plan od tła. Dzięki temu zapewniają większą kontrolę nad rejestrowanym obrazem, umożliwiają bardziej interaktywną obsługę środowisk rzeczywistości rozszerzonej (ang. augmented reality), pozwalają skanować przedmioty w trzech wymiarach itd.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej