Strona główna / Na czasie / Szybki wydruk i oszczędność energii
piątek 15 maj 2015 | Robert Kamiński
Szybki wydruk i oszczędność energii
Drukarki stworzone dla grup roboczych, które chcą zwiększyć produktywność przy minimalnym nakładzie pracy.

Drukarki z serii WorkForce Pro WF-M5000 zostały zaprojektowane tak, by zmniejszyć wpływ na środowisko i zminimalizować czas przestoju. Monochromatyczne drukarki atramentowe WF-M5690DWFi WF-M5190DW zużywają nawet do 80% mniej energii niż konkurencyjne modele dostępne na rynku. Zaletą drukarek A4 z tej serii wyposażonych we wkłady atramentowe o dużej pojemności, jest szybkość druku oraz szereg funkcji ułatwiających integrację ze środowiskiem biurowym. Dzięki temu doskonale sprawdzają się w małych grupach roboczych w firmach o różnym profilu działalności.

 Drukarki idealnie nadają się do biur: w czasie pracy nie emitują ciepła ani ozonu, a w trybie czuwania wentylator pracuje poniżej granicy słyszalności. Urządzenia zajmują niewiele miejsca, zaś ich serwis nie wymaga wymiany wielu elementów, co ma ogromne znaczenie z punktu widzenia ekonomii i ochrony środowiska.

Dzięki wkładom atramentowym XXL pozwalającym na wydrukowanie do 10 000 stron, czyli więcej niż w przypadku konkurencyjnych drukarek laserowych, nie traci się czasu na częste zakupy i wymianę materiałów eksploatacyjnych. Obydwa modele posiadają w standardzie funkcję dwustronnego drukowania, a urządzenie wielofunkcyjne WF-M5690DWF wyposażono dodatkowo w funkcję dwustronnego kopiowania, skanowania oraz funkcję faksu. Rozdzielczość 1200 dpi zastosowana w obu urządzeniach pozwala na drukowanie monochromatyczne w jakości nieodbiegającej od jakości wydruków laserowych. Dzięki zastosowaniu atramentu DURABrite Ultra wydruki szybko schną, a ich trwałość spełnia normy archiwizacji dokumentów

Aplikacja Email Print for Enterprise oraz funkcja drukowania poufnego z wprowadzaniem kodu PIN zapewniają bezpieczeństwo i poufność wydruków, a funkcja Wi-Fi Direct™ pozwala drukować z obsługiwanych bezprzewodowych urządzeń bez konieczności podłączania ich do routera. Model WF-M5690DWF jest zgodny z rozwiązaniem Document Capture Pro2, pozwalającym na wygodne i szybkie przechwytywanie i przechowywanie dokumentów elektronicznych.

Modele kierowane są do rynku biznesowego i będą dostępne od maja 2015 r., cena nominalna to 1450 za WF-M5690DWF i 1100 zł za WF-M5190DW, natomiast w przypadku zamówień zbiorowych i przetargów ustalana będzie indywidualnie.

Najważniejsze cechy

WF-M5690DWF

WF-M5190DW

Skaner, kopiarka i faks

Drukowanie

Szybkie drukowanie do 34 str./min.[4]

Czas drukowania pierwszej strony4

7 sekund

7 sekund

Szybkość druku dwustronnego A4.4

11 str./min

11 str./min

Maksymalna rozdzielczość wydruków (w poziomie/pionie)

1200 x 2400 dpi

1200 x 2400 dpi

Automatyczne drukowanie dwustronne

Drukuj do 10 000 stron dzięki wkładom atramentowym XXL2

Atrament Epson DURABrite Ultra

Maksymalne obciążenie miesięczne wynosi 35 000 stron[5]

Maksymalna pojemność papieru (liczba stron)

580

580

Obsługa emulacji PDL (PCL 5/6, PostScript 3,PDF), ESC/P-Raster

Drukowanie bezpośrednie z pamięci USB

-

Bezpieczne drukowanie poufne z wprowadzaniem kodu PIN

Zgodność z aplikacją Email Print for Enterprise

Szybkość skanowania A4 monochromatycznego/w kolorze (200 dpi zgodnie z normą ISO/IEC 24735)

6,3/4,5 str./min

-

Maksymalna rozdzielczość skanowania (w poziomie/pionie)

1200 x 2400 dpi

-

Skanowanie do wiadomości e-mail, do komputera, do folderu sieciowego, do programu SharePoint®[6] i do pamięci USB bez użycia komputera

-

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej